27 Şubat 2014 Perşembe 23:36
Kenan Nuhut: “Esnafın hakkının gasp edilmesine asla izin vermeyiz”
Cumhuriyet Halk Partisi Çorum Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut, istek üzerine Aşağı Sanayi Çarşısı’na ziyarette bulundu. Kenan Nuhut, esnafın hakkını kimsenin gasp etmesine izin vermeyeceklerini söyledi.

Aşağı Sanayi Çarşısı esnafı dün CHP Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut’u ağırladı. Esnafla biraraya gelen Nuhut’a ziyarette İl Başkan Yardımcısı Uysal Bekar, Belediye Meclis Üyesi Adayları eşlik etti.

Esnafın büyük ilgi sevgisiyle karşılanan CHP Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut, sanayide yaşanan meseleleri en iyi bilenlerden biri olduğunu dile getirerek, kimsenin sanayici esnafının hakkını gasp etmesine izin vermeyeceklerini vurguladı.Kendisini dinlemek üzere toplanan esnaftan seçimler için destek isteyen ve hedefinin esnafın evine bir ekmek daha fazla götürebilmesi olduğunu dile getiren Nuhut, “Sanayide yaşanan meseleleri en iyi bilenlerdeniz. İnsanın aç gezdiği noktada bizim tok gezmemiz düşünülemez. Ben seçim startını verdiğim andan itibaren mal varlığımı beyan ettim. Rabbimiz bize Belediye bütçesinin kat ve kat fazlasını kullanmayı nasip etti. Hamdolsun mal varlığımız ortada ve bugün başımız dik sanayiye gelebiliyoruz. Saat Kulesi’nin yanında insanlar bize hoş geldin Kenan Bey diyebiliyor. Eğer ben sizlerin evinize bir ekmek daha fazla götürmenizi sağlayabiliyorsam ki bir belediye başkanının görevi budur ve bunun için vardır bir belediye başkanı, bu şeref bana yeter. Benim isteğim bizleri güçlendirin ve biz bu seçimi Allah’ın izni ile alalım. Sizlerin dediğinin dışında hiçbir şey olmayacak sizlere söz veriyorum. Esnafların dişi ile tırnağı ile kazıyarak elde ettikleri dükkânlarını değerlerinin altında ellerinden alınmasına biz izin vermeyiz. Kimsenin sanayi esnafının hakkını gasp etmesine izin vermeyiz” dedi.

CHP Çorum Belediye Başkanı Adayı Kenan Nuhut önümüzdeki hafta içerisinde yeniden Aşağı Sanayi Çarşısı’nda esnaf ziyaretinde bulunacağını dile getirdi.
(ÇORUM HABER)
Son Güncelleme: 27.02.2014 23:37