05 Şubat 2014 Çarşamba 22:30
Kenan Nuhut: “Çorum’a hizmet meselelerini konuşalım”
Dalgıçlar Otel’de mahalle muhtarları ile birlikte düzenlediği toplantı sırasında bir basın mensubunun daha önce farklı partilerde siyaset yapıp da sonradan niçin CHP’ye katılıp belediye başkan adayı olduğunun sorulması üzerine bir açıklama yapan Nuhut, “İnat ettim, tecrübemi, bilgi birikimimi memleketim Çorum’a katacağım” diye konuştu.

Nuhut, Doğru Yol Partisi’nin, ANAP ile birleşme sürecinde adını Demokrat Parti olarak değiştirdiğini, o zaman parti içerisinde olmadığını partinin üyesi dahi olmadığını dile getirerek, “Bunları söylemek için benim o partilerden en az milletvekili, en az belediye başkanı olmam lazım. Ben hiçbir yerden belediye başkanı da olmadım, milletvekili de olmadım. Onun için teferruattır üstünde durmayalım biz Çorum’a hizmet meselelerini konuşalım. AK Parti’den de milletvekili adayı olmadım” dedi.

İnat ettiğini ve dünyada edindiği tecrübelerini bu güne kadar hiç yolsuzluklara karışmadan bundan dolayı hiç mahkemeye düşmeden elde ettiği kariyerini Çorum’a ve Çorumluya katmak istediğini vurgulayan Nuhut, siyaset yapmaya değil, belediye başkanı seçildiğin andan itibaren rozetini çıkartıp halka hizmet etmek için bu yola çıktığını vurguladı.

Nuhut, “Dini, dili, ırkı, rengi ne olursa olsun insanına destek olur belediye başkanı. Belediyecilik Çorum’a hizmet etme alınıdır. Olaya o pencereden bakalım. Ben her zaman yaptığım her şeyi onurlu yapmaya gayret ettim, onurlu yapmaya da gayret edeceğim” diye konuştu.
(Onur MÜLAZIM)
Son Güncelleme: 05.02.2014 22:31