Kemal Duman: “Okul yakanlar cezalandırılmalı”

Türk Eğitim-Sen Çorum Şubesi Teşkilatlandırma Sekreteri Kemal Duman, molotof ile okul yakma eylemlerini sert bir dille eleştirerek faillerin bir an önce bulunması ve gerekli cezanın verilmesi gerektiğini söyledi.

Güncel 26.09.2014, 23:37 26.09.2014, 23:38
1731
Kemal Duman: “Okul yakanlar cezalandırılmalı”
Türk Eğitim-Sen Çorum Şubesi Teşkilatlandırma Sekreteri Kemal Duman, molotof ile okul yakma eylemlerini sert bir dille eleştirerek faillerin bir an önce bulunması ve gerekli cezanın verilmesi gerektiğini söyledi.

Türkçe’nin Türk Milleti için çok önemli olduğunu ve binlerce yıldır bu topraklarda konuşulduğunu ifade eden Duman, faillerin okul yakma eylemiyle istedikleri amaca ulaşamayacaklarını belirtti.

Konuya ilişkin yazılı açıklamada bulunan Duman, “Dil bir millettir, dil bir vatandır, dil bir medeniyettir, dil bir kültürdür, dil gördüğümüz düşlerin, kutlu hedeflerimizin ana dinamiğidir. Türkçe; Türk milletinin dili ve gelecek ülküsüdür. Türkçe hepimizin iftiharı, tarih ve kültür nehrimizin bereketli yatağıdır. Dilimiz susarsa tarihi yürüyüşümüz durur, dilimiz zayıflarsa iddialarımız söner, dilimiz kurur ve mahzunlaşırsa milletimiz kaybeder. Ve Türkçenin öğretildiği mekanlar olan, Türkçe geleneğinin sevgi, hoşgörü ve birlik misyonu okullarımızda yeşertilmektedir, yaşatılmaktadır” dedi.

Güneydoğu Bölgesi’nde molotoflarla okul yakma hadiselerine üzücü bir şekilde şahit olduklarını ifade eden Kemal Duman, “Bu topraklarda Türkçe, milletimizin ortak ses bayrağıdır. Bin yıldır; Mevlanaların, Hacı Bektaşi Velilerin, Yunusların, Fuzulilerin, Ömer Seyfettinlerin ve daha nice Türk Milletinin ses bayrağını gururla ve titizlikle dalgalandıran kişilerin koku ve dokusunu bu topraklardan silmeye kimsenin gücü yetmemiştir ve asla da yetmeyecektir. Yazıktır, günahtır ve buna da güçleri yetmeyecektir. Okul yakanın ne bu dünyada ne de ilahi makamda aklanması söz konusu olmayacaktır. İlk emri oku diyen bir dinin mensuplarıyız. İlmin, okumanın velhasıl okulun kutsal sayıldığı bir medeniyet geleneğinin inşa ettiği topraklarda yaşıyoruz” şeklinde sitemde bulundu.

Türk Eğitim-Sen Çorum Şubesi olarak okul yakma olaylarını lanetlediklerini belirten Duman, “Bir daha yaşanmaması için devletimiz tarafından gerekli tüm tedbirlerin alınmasını temenni ediyor ve bu işi yapan faillerin bir an önce bulunarak gerekli cezaya çarptırılmasını önemle talep ediyoruz” dedi.
(ÇORUM HABER)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
19°
parçalı bulutlu
banner303
Namaz Vakti 30 Eylül 2020
İmsak 05:04
Güneş 06:28
Öğle 12:36
İkindi 15:55
Akşam 18:33
Yatsı 19:52

Gelişmelerden Haberdar Olun

@