“Kayıtlı İstidamın Teşviki Çalıştayı yaralara merhem olacak”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı AB ve Mali Yardımlar Dairesinden Dilşad Taşkın, ülkede hem uluslararası standartlara uygun hem de iş dünyasının talep ettiği nitelikte iş gücünün yetiştirilmesi ve kayıtlı istihdamın artırılması amacıyla bir mesleki eğitim ve istihdam seferberliği sürdürüldüğünü ifade etti.

Güncel 21.02.2017, 23:16
397
 “Kayıtlı İstidamın Teşviki Çalıştayı yaralara merhem olacak”

Bu kapsamda, işe yerleştirme, meslek edindirme, işbaşı ve staj programları ile girişimcilik eğitimleri gibi hizmetlerin yoğun ve başarılı olarak uygulanmaya devam ettiğini belirten Taşkın, İnsana Yakışır İş İçin İstihdam Projesi Çalıştayı’nın bölgedeki kayıtdışı istihdam alanındaki yaralara merhem olmasını ve istihdamın artırılmasına katkı sağlamasını beklediklerini söyledi.

İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı kapsamında 400 projenin başvurduğunu ve değerlendirme sürecinin ardından arasında Hitit Üniversitesi’nin hazırladığı da olmak üzere 44 projenin kabul edildiğini kaydeden Dilşad Taşkın, Çorum’da başka 3 program altında 6 proje daha bulunduğunu söyledi. (Erkan BAYATLI)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
11°
parçalı az bulutlu
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@