“Katliamın tüm sorumluları hak ettikleri cezayı almalı”

Eğitim İş Sendikası Çorum Şube Başkanı İlhan Yaşar, 10 Ekim 2015’te Ankara Garı önünde gerçekleşen katliamın 3. yıl dönümü nedeniyle bir açıklama yayınladı.

Güncel 10.10.2018, 20:23
241
“Katliamın tüm sorumluları hak ettikleri cezayı almalı”

Ülke tarihinin en kanlı, en acımasız katliamlarından biri olan 10 Ekim Ankara katliamı üzerinden üç yıl geçtiğini hatırlatan Yaşar, “Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi’ mitingi alanında meydana gelen patlamada, 103 yurttaşımız yaşamını kaybetti, yüzlerce yurttaşımız yaralandı. Tüm ülkeyi yasa boğan terör eylemini bir kez daha şiddetle lanetliyor, hayatını kaybeden yurttaşlarımızı saygıyla anıyoruz” ifadelerini kullandı.

Eğitim İş Şube Başkanı İlhan Yaşar, 10 Ekim Katliamı'nın yıldönümü vesilesiyle yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Ülkenin başkentinde, binlerce polisin gözü önünde, tam da 1 Kasım seçimleri öncesinde gerçekleştirilen bu saldırı bağıra çağıra gelmiş hiçbir önlem alınmamıştır.

Patlamadan önce IŞİD’in mitinglerde birden fazla canlı bombayla saldırı yapacağına dair istihbarat bilgisinin emniyete ulaşmasına rağmen önlem almayanları; patlama sonrası mitingin güvenliği için alanda bulunan emniyet güçlerine “süpürün” talimatı vererek yaralı ve hayatını kaybetmiş insanların üzerine gaz bombası yağdıranları asla unutmayacağız.

Orada katledilen yalnızca masum insanlar değildi. Orada katledilmek istenen barıştı, çağdaşlıktı ve özgürlüktü. Ancak Türk Ulusu, bu güzel coğrafyada barış ve kardeşlik içinde yaşamaya devam edecek, mutlaka bunun koşullarını yaratacaktır.

Katliamın yaşanmasında ihmali olanlar, katliamı önleyebilecekken hiçbir şey yapmayanlar hala görevlerinin başındadır. Katliamın tüm sorumluları yargılanana ve hak ettikleri cezayı alana kadar öfkemiz dinmeyecektir.

10 Ekim katliamında yaşamını yitiren yurttaşlarımızı unutmadık, unutturmayacağız.” (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
açık
banner303
Namaz Vakti 27 Eylül 2020
İmsak 05:01
Güneş 06:25
Öğle 12:37
İkindi 15:58
Akşam 18:38
Yatsı 19:57

Gelişmelerden Haberdar Olun

@