Katıldığı son açılış oldu

Çorum Vali Yardımcısı Valilik Hukuk Müşaviri Azmi Yeşil’in katıldığı son etkinlik açılış oldu.

Katıldığı son açılış oldu

Çorum Vali Yardımcısı Valilik Hukuk Müşaviri Azmi Yeşil’in katıldığı son etkinlik açılış oldu.

11 Şubat 2018 Pazar 21:00
Katıldığı son açılış oldu

Adana Vali Yardımcılığı yaparken İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı Kaymakamlar ve Vali Yardımcıları Kararnamesiyle 2017 yılının Şubat ayında Çorum Vali Yardımcılığı görevine atanan Azmi Yeşil Cumartesi günü Öğretmenevi’nde kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmişti. 1 yıl gibi kısa bir süre görev yapan Azmi Yeşil’in ilimizdeki son etkinliği ise bir açılış oldu.

Türkiye’nin üçüncü büyük mağazası olan ve Yahya İnceyılmaz’ın sahibi olduğu Eşrefhoca Caddesi üzerinde bulunan Emin Kitap Kırtasiye Oyuncak ve Kafeterya Mağazası Cuma günü öğleden sonra hizmete açıldı. Açılışa önceki gün kaybettiğimiz Vali Yardımcısı Azmi Yeşil ile birlikte TBMM İdare Amiri ve Çorum Milletvekili Salim Uslu, AK Parti Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Belediye Başkanı Zeki Gül, İl Genel Meclisi Başkanı Halil İbrahim Kaya, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, TSO Başkanı Çetin Başaranhıncal, AK Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, Belediye Kültür Müdürü Mustafa Ercan, çok sayıda sanayici, işadamı ile davetliler katıldı.

Dua edilmesi ve kurdelanın Vali Yardımcısı Yeşil ile diğer konuklar tarafından kesilmesinden sonra ise konuklara mağaza gezdirilerek Yahya İnceyılmaz tarafından bilgi verildi. Açılış ikramlarla son buldu.

(Volkan SINAYUÇ)