Karataş’tan şehit yakınlarına ÖTV’siz araç bilgilendirmesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanarak Resmi Gazete’de yayınlanıp yürürlüğe giren 6745 Sayılı Yatırımların Proje Bazında Desteklenmesi ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun kapsamında şehit ailelerine sağlanan ÖTV’siz araç imkanı Çorum’daki şehit ailelerine anlatıldı.

Güncel 29.09.2016, 23:11 29.09.2016, 23:12
8328
Karataş’tan şehit yakınlarına ÖTV’siz araç bilgilendirmesi
Çorum’da otomotiv sektörünün gözde firmalarından ve bünyesinde Peugeot, Fiat, Honda ve Hyundai markalarını barındıran Karataş Otomotiv tarafından Çorum Şehit Aileleri ve Vazife Malülleri Derneği Başkanı Sadık Demirkol ve beraberindeki dernek yönetici ile üyelerine yönelik tanıtım düzenlendi.
Şehit Aileleri ve Vazife Malülleri Derneği’nin talebi uyarınca Karataş Otomotiv Fiat Satış Müdürü Abdullah Çoban ve ekibi tarafından organize edilen tanıtım etkinliğine katılan şehit aileleri ve dernek üyelerine hem ÖTV’siz araç imkanı hakkında bilgi verildi hem de Karataşlar Otomotiv bünyesindeki Peugeot, Fiat, Honda ve Hyundai shovroomları gezdirilerek araçlar hakkında bilgilendirme yapıldı.
Karataşlar Otomotiv Genel Müdürü Özcan Erişen, Fiat Satış Müdürü Abdullah Çoban, Peugeot Satış Müdürü Ufuk Özdemir, Honda Satış Müdürü Fatma Kınacı ve Hyundai Satış Müdürü İbrahim Saçmacı ile görüşen Şehit Aileleri ve Vazife Malülleri Derneği yönetici ve üyeleri ayrıca kanun hakkında da kendilerine yapılan sunumu izledi.
Şehit eş veya çocukları, şehidin eş ve çocuğunun bulunmaması halinde ise anne veya babası ÖTV ödemeksizin araç alabilmesine imkan tanıyan kanunun yürürlüğe girdiğini söyleyen Çoban, bu kapsamda harp ve vazife malulü şehidin aile üyelerinden birinin bir defaya mahsus ÖTV’siz araç alabileceğini, 1600 cc motor hacmine kadar olan otomobiller için bu kanunun geçerli olacağını, gstisnadan yararlanacak kişilerin kendilerine Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, SGK’dan alacakları “Malullük Durum Belgesi” ve noterden diğer hak sahiplerinin feragatini içeren feragat belgesi ile başvurmalarının yeterli olacağını söyledi.
Devletin şehit aileleri ve yakınlarına sunduğu bu imkanın ÖTV’yi kapsadığını ancak Fiat olarak özellikle araçlarını bayi karı olmadan satacaklarını da belirten Çoban, “Şehit yakınları bu kapsamda otomobillerini bize geliş fiyatı üzerinden KDV ile plaka ücretlerini ödeyerek sahip olabilecekler. Devletimiz sizlere güzel bir jestte bulunmuş ve biz de Karataşlar Otomotiv olarak söz veriyoruz. Fiat model araçları sizlere bayi karı almadan vereceğiz. Ayrıca grubumuzdaki diğer markalarda da sizlere önemli kolaylıklar sağlayacağız” diye konuştu.
ÖTV istisnasından yararlanan kişiler aldıkları aracı 5 yıl içinde satamayacaklarını hatırlatan Çoban, satmaları halinde ya da veraset yoluyla varislere intikal etmesi halinde muaf oldukları ÖTV'nin ödeneceğini ve kişilerin 5 yıl sonunda bu aracı elde çıkararak yenilemeleri halinde de aynı haklarının devam edeceğini sözlerine ekledi.
Çorum Şehit Aileleri ve Vazife Malülleri Derneği Başkanı Sadık Demirkol ile beraberindeki heyet de Karataşlar Otomotiv’e kendilerine hazırladıkları bilgilendirme ve gösterilen yakın ilgi için teşekkürlerini ilettiler.
(Volkan SINAYUÇ)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
12°
açık
banner303
Namaz Vakti 05 Ağustos 2020
İmsak 03:52
Güneş 05:33
Öğle 12:51
İkindi 16:44
Akşam 19:59
Yatsı 21:34

Gelişmelerden Haberdar Olun

@