Karadeniz Bölgesi kadın girişimciler Zonguldak'ta toplandı

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde Karadeniz Bölgesindeki Kadın Girişimciler Kurulu Başkanları bir araya geldi.

Güncel 15.03.2014, 12:26 15.03.2014, 12:32
684
Karadeniz Bölgesi kadın girişimciler Zonguldak'ta toplandı

Zonguldak Ticaret Ve Sanayi Odası ev sahipliğinde Karadeniz Bölgesindeki Kadın Girişimciler Kurulu Başkanları bir araya geldi.

Zonguldak Dedeman Otel'de Zonguldak Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurcan Abay, Zonguldak TSO Genel Sekreteri Renda Okay ve Zonguldak Kadın Girişimciler Kurulu üyeleriyle bir araya gelen Amasya KAGİK Başkanı ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Karadeniz Bölge Başkanı Ayten Çöl, Çorum KAGİK Başkanı Yasemin Kepçeli, Karabük KAGİK Başkan Yardımcısı Yeşim Oğuz, Kastamonu KAGİK Başkanı Hilal Keskin, Ordu KAGİK Başkanı Züleyda Çelebi, Sinop KAGİK Başkanı Neşe Özkoç, Tokat KAGİK Başkanı Funda Tetik, Trabzon KAGİK Başkan Yardımcısı Nagehan Uzun önümüzdeki dönemlerde yapılacak projeler için görüş alış verişinde bulundular.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Zonguldak TSO Genel Sekreteri Renda Okay, konuklara geldikleri için teşekkür ederken toplantının faydalı geçmesi temennisinde bulundu.

Zonguldak TSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurcan Abay da amaçlarını anlattı. Kadınların iş hayatında daha çok olması gerektiğini belirten Zonguldak KAGİK Başkanı Abay, "Kadın girişimcilerin önünün açılması ve yön gösterilmesi için bu tür toplantıları önemsiyoruz. Eğitim ve bilgilendirme toplantılarını sürekli yaparak Zonguldak'ta kadınlarımızı iş hayatında daha girişimci olmaya teşvik ediyoruz. Daha da teşvik etmek istiyoruz" dedi.

Amasya KAGİK Başkanı ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Karadeniz Bölge Başkanı Ayten Çöl ise ev sahipliğinden dolayı Zonguldak TSO'ya teşekkür ederek, "Karadeniz illerini tek tek düşünmek yerine bütün düşünmek istiyoruz. Bölgesel proje gerçekleştireceğiz. Örnek olan kadınlarımızdan bir doküman meydana getirerek iş hayatına katkı vermek istiyoruz. 2023 hedefi olan dünyadaki ilk 10 ekonomi arasına girme hedefine ulaşabilmek için kadınların ekonomiye girmeleri gerekir. İller arası iletişimi sıkılaştırmak tanışmayı sağlamak işitiyoruz" diye konuştu.

Toplantı sonunda bir sonraki toplantıyı Nisan ayında Trabzon'da yapma kararı alındı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
14°
parçalı bulutlu
banner133
Namaz Vakti 03 Haziran 2020
İmsak 03:09
Güneş 05:04
Öğle 12:43
İkindi 16:41
Akşam 20:13
Yatsı 21:59
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@