“Karadağ’ın havaalanı açıklaması popülist bir söylem”

Cumhuriyet Halk Partisi Çorum İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi, Çorum için büyük bir ihtiyaç haline gelen ve halkın yıllardır özlemle beklediği havaalanını CHP'nin yapacağını bildirdi.

Güncel 12.06.2018, 00:29
597
“Karadağ’ın havaalanı açıklaması popülist bir söylem”

AK Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ'ın havaalanı konusundaki açıklamalarına cevap veren CHP İl Başkanı Tüfekçi, "Sayın Mehmet Karadağ’ın bir Amasyalı olarak Çorum adının Merzifon havaalanına eklenmesine karşı çıkması hayatın doğal akışında olabilecek türden bir tepki. Ak Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ’ın 'havaalanını biz yapacağız' söylemi tamamen konjonktür içinde söylenmiş popülist bir söylemden öte bir şey değildir" dedi.

Karadağ’ın havaalanıyla ilgili açıklamasını hayretle karşıladıklarını belirten Tüfekçi, “Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘Çorum’a müstakil havaalanı yerine Merzifon Havalimanına olan mesafeyi kısaltacaklarını’ söyleyerek Çorum havaalanına sıcak bakmadığını açık bir şekilde ifade etmişti.

Sayın Başbakan Binali Yıldırım’ın Çorum ziyaretinde ‘Çorum’a havaalanı yapılması gerçekten israf olur, Çorumlular havaalanı meselesini sürekli gündeme getiriyorlar. Çorum havaalanı meselesini fazla kafaya takmayın, Merzifon havaalanının ismini değiştiririz, olur biter’ sözleri ile Çorum havaalanı konusunda son noktayı koymuştu.

AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, ‘Çorum’da 3-5 kişi istiyor diye havaalanı gündeminin peşine düşecek değiliz. Hayatında uçağı havada gören kimse bile çıkıyor her şeyimiz var havaalanımızda olsun diyor. Her şeyimiz varsa önce o her şeyi getirenlere teşekkür edin değil mi?’ sözleri hafızalara kazınmış durumda” dedi.

Ak Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ’ın ‘Merzifon Havaalanının adına Çorum adının eklenmesine ben karşı çıktım’ sözlerinin Çorum havaalanı konusunda samimiyetsizliğinin açık ve net bir şekilde dışavurumu olduğunu belirten Tüfekçi, açıklamasında şunları dile getirdi:

“Sayın Mehmet Karadağ’ın bir Amasyalı olarak Çorum adının Merzifon havaalanına eklenmesine karşı çıkması hayatın doğal akışında olabilecek türden bir tepki. Ak Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ’ın ‘havaalanını biz yapacağız’ söylemi tamamen konjonktür içinde söylenmiş popülist bir söylemden öte bir şey değildir.

Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlunun 31 Mayıs 2018’de Çorum’da sivil toplum kuruluşları ile yaptığı toplantıda kıymetli Çorumlu hemşerilerimize söz vermişti. CHP iktidarında Çorum’a havaalanını biz yapacağız. Bizde Sayın Genel başkanımızın sözlerini bir kez daha tekrarlıyoruz ve Çorum’a Havaalanını CHP iktidarında bizler yapacağız.” (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
22°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 12 Ağustos 2020
İmsak 04:04
Güneş 05:41
Öğle 12:50
İkindi 16:40
Akşam 19:50
Yatsı 21:20

Gelişmelerden Haberdar Olun

@