Kara: “Sanayicilerin önünün açılması için bizi yönlendirin”

Çorum sanayisinin bölgede en gelişmiş sanayi olduğunu dile getiren Vali Kara, mal ve hizmet üreterek istihdam sağlayan sanayicinin işlerini kolaylaştırmanın ise devletin görevi olduğunu vurguladı.

Güncel 01.10.2014, 15:58 01.10.2014, 23:06
668
Kara: “Sanayicilerin önünün açılması için bizi yönlendirin”
Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri ile Meclis Divanı, Vali Ahmet Kara’ya kutlama ziyaretinde bulundu.

TSO Meclis Başkanı Erol Karadaş, TSO Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal ve diğer TSO yöneticilerinin katıldığı ziyarette, İçişleri Bakanlığı kararnamesi ile Çorum’a atanan ve göreve başlayan Vali Ahmet Kara tebrik edilerek görevinde başarı dilendi.

Vali Ahmet Kara’ya; Çorum sanayisinin çok farklı sektörlerden oluşan bir yapıya sahip olduğu aktarıldı. 600’e yakın KOBİ’siyle Çorum’un bir KOBİ başkenti olduğunun ifade edildiği ziyarette ayrıca, Çorum’da bürokrasi, özel sektör, sivil toplum kuruluşları ve iş dünyası arasında uyumlu bir çalışma düzeninin olduğu vurgulandı.

Vali Ahmet Kara da, Çorum sanayisinin bölge illeri arasındaki en gelişmiş sanayi olduğunu söyledi. “Siz mal ve hizmet üretiyorsunuz. İşi siz yapıyorsunuz, biz de sizin işinizi kolaylaştırmakla görevliyiz” diyen Kara, “Devletin görevi, vatandaşın işini kolaylaştırmak. Sizlerin işlerini kolaylaştırmak, önünüzün açılması için bizleri yönlendirmelisiniz. Bizi yönlendirin ki, biz de devletin bir yavaşlığı varsa bunu giderelim” ifadelerini kullandı.

Göreve başlamasının ardından kendisine Çorum ile ilgili verilen bilgilerin hep olumlu olduğunu ifade eden Kara, Çorum’un kültürel yapısının hayli zengin olduğunu belirtti.

Vali Ahmet Kara, iş dünyasına kapısının her zaman açık olduğunu belirterek “Bize düşen ne ise koşarız, görevimizi yaparız” şeklinde konuştu.

Vali Kara, ziyaretlerinden dolayı TSO yöneticilerine teşekkür etti.
(Volkan SINAYUÇ)
Kaynak: (İHA)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
22°
parçalı az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 21 Eylül 2020
İmsak 04:55
Güneş 06:20
Öğle 12:38
İkindi 16:04
Akşam 18:47
Yatsı 20:06

Gelişmelerden Haberdar Olun

@