Kara: “Emekçilere hakettiği değeri Eğitim-İş sağlayacak”

Eğitim İş Sendikası Genel Saymanı ve MYK Üyesi Hüseyin Kara, Cumhuriyetin kuruluş değerlerine bağlılık yemini eden bir sendika olarak yetkili olduklarında emekçilerin tüm haklarına kavuşacağını vurguladı.

Güncel 01.11.2017, 00:21
605
Kara: “Emekçilere hakettiği değeri Eğitim-İş sağlayacak”

Eğitim-İş Çorum Şubesi’nin düzenlediği kuruluş yıldönümü ve Cumhuriyet kutlamasına katılan Hüseyin Kara, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kuruluş değerlerini savunan ve cumhuriyetin temel değerlerine bağlılık yemini etmiş bir sendika olduğunu kaydetti.

Henüz kamu çalışanlarına sendika hakkı verilmemişken kurulan Eğitim-İş’in, TÖB-DER (Tüm Öğretmenler Birleşme ve Dayanışma Derneği), geleneğinden geldiğini, 1995-2005 tarihleri arasında ise birleşik bir sendikal mücadeleyi yerine getirdiklerini anlatan Hüseyin Kara, kuruluş felsefelerine aykırı olan durumlar nedeniyle 17 Ekim 2005’te ikinci kez sendikalarını kurduklarını açıkladı.

Gelinen noktada şimdilik yetkili sendika olmadıklarını ama bir gün yetkili olmaları halinde eğitim emekçilerinin hakettiği değere kavuşacağını söyleyen Kara, “Bu süreç çok uzun değil. Yakın gelecekte hep birlikte gerçekleştireceğiz” dedi.

Cumhuriyetin kulluktan yurttaşlığa geçiş olduğunu ve karşı devrimin son hız devam ettiğini belirten Kara, gelinen noktada yaşanan olumsuzluklara olsa da devrimci demokrat yurtsever emekçiler olduğu sürece bu kişilerin amaçlarına asla ulaşamayacağını kaydetti.

“Bir olalım, diri olalım, hep beraber Eğitim-İş’te örgütlenelim” diye konuşan Hüseyin Kara Pir Sultan Abdal’ın “Dönen dönsün, biz dönmeyiz yolumuzdan” dizeleriyle tamamladı.

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
15°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 15 Ağustos 2020
İmsak 04:07
Güneş 05:43
Öğle 12:50
İkindi 16:39
Akşam 19:47
Yatsı 21:17

Gelişmelerden Haberdar Olun

@