Kanserlilere yardım çağrısı

Çorum Onkoloji Hastalıkları Yardımlaşma ve Savaş Derneği Başkanı Olcay Ünal, daha fazla kanser hastasına yardımcı olmak istediklerini belirterek, Derneğe maddî katkı sağlamaları yönünde hayırseverlere çağrı yaptı.

Güncel 25.11.2014, 23:48 25.11.2014, 23:49
1232
Kanserlilere yardım çağrısı
Çorum Onkoloji Hastalıkları Yardımlaşma ve Savaş Derneği Başkanı Olcay Ünal, daha fazla kanser hastasına yardımcı olmak istediklerini belirterek, Derneğe maddî katkı sağlamaları yönünde hayırseverlere çağrı yaptı.

Onko-Sav Derneği Başkanı Olcay Ünal, kanser hastaları yararına önceki gün Gazi Caddesi üzerinde açılan Hayır Kermesi’nde ÇORUM HABER’e açıklamalarda bulundu.

Kanser hastalarına maddî ve manevî destek vermek amacıyla 11 Kasım 2005 tarihinde kurulan Onko-Sav Derneği’nin sosyal dayanışmanın sağlanması ve toplumsal bilinç düzeyinin yükseltilmesini amaçladığını belirten Olcay Ünal, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Dernek Başkanı Ünal, kanserin günümüzdeki en ciddi sağlık sorunlarından birisi olduğunu ve aynı zamanda herkesin potansiyel bir hasta olduğunu vurgulayarak, “Derneğimiz, kanser hakkında toplumun dikkatini çekebilmek, insanlarımızı erken tanı ve korunma yolları konusunda bilinçlendirmek, kanserin erken teşhisini sağlayarak yaşam süresini uzatmak ve daha önemlisi kanserden korunmayı sağlamak amacıyla kuruldu. Dernek olarak çalışmalarımızı daha da geliştirerek sürdürmek, yeni projeler üreterek sesimizi daha çok kişiye duyurmak ve daha fazla hastamıza yardım etmek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Çorum halkının kansere karşı bilinçlenmesini sağlamak amacıyla konferans ve seminerler düzenlediklerini belirten Onko-Sav Başkanı Ünal şunları söyledi:

“Gönüllü çalışan Dernek üyelerimizin, hasta ve hasta yakınlarının çalışmaları ile kermesler açıyoruz. Valilik, Belediye, Üniversite ve Çorum’un saygın iş adamlarının destekleri ile moral geceleri ve geziler düzenliyoruz. Hastalarımızın maddî imkânsızlıklarına destek olurken, çocuklarına burs imkânı sağlamaya çalışıyoruz. Değişik zamanlarda üye hastalarımızı bir araya getirerek tanışmalarını ve birbirlerine destek olmalarına olanak sağlıyoruz. Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile üyelerimize yönelik çeşitli el sanatları kursları düzenlemeyi sürdürüyoruz.”

Olcay Ünal, Çorum’da kanser hastalığının gün geçtikçe fazlalaştığının altını çizerek şöyle devam etti:

“İnsanlarımızın Onko-Sav Derneği’ni tanımaları için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bizim en büyük amacımız, toplumda farkındalık yaratacak yeni projelerimizle daha fazla sayıda kanser hastasına yardımcı olmak ve hayat kurtarabilmek. Ancak bunu gerçekleştirmeye çalışırken kaynak sıkıntısı çekiyoruz. Bu konuda başta hayırsever insanlarımız ve işadamlarımız olmak üzere tüm halkımızın maddî desteklerini bekliyoruz. Herkesi Onko-Sav’ı tanımaya, bizimle el ele vererek bu yolda birlikte yürümeye ve kanser hastalarına yardımcı olmaya davet ediyorum.”

Onko-Sav Derneği Başkanı Olcay Ünal, Pazartesi günü Gazi Caddesi üzerindeki Vergi Dairesi yanında kurdelesi kesilen kermesin, 29 Kasım’a kadar açık kalacağını sözlerine ekledi.


(Recep SERBES)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
27°
parçalı az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 30 Eylül 2020
İmsak 05:05
Güneş 06:29
Öğle 12:35
İkindi 15:53
Akşam 18:32
Yatsı 19:50

Gelişmelerden Haberdar Olun

@