Kamyon Garajı taşındı

Çorum Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Kamyon Garajı ve Nakliyeciler Sitesi, Şoförler ve Nakliyeciler Odası tarafından üyelerin hizmetine açıldı.

Kamyon Garajı taşındı

Çorum Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Kamyon Garajı ve Nakliyeciler Sitesi, Şoförler ve Nakliyeciler Odası tarafından üyelerin hizmetine açıldı.

02 Şubat 2015 Pazartesi 02:44
Kamyon Garajı taşındı
Çorum’un en önemli ihtiyaçlarından biri olan Kamyon Garajı ve Nakliyeciler Sitesi, Çevreyolu Gıda Toptancılar Sitesi yanında hizmete açıldı. Çorum Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan yeni garajı daha önceki garajda olduğu gibi yine Şoförler ve Nakliyeciler Odası işletecek.
Şoförler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Tahsin Şahin, yeni garajın faaliyete açıldığını belirterek, “Yeni Kamyon Garajı ve Nakliyeciler Sitemizi odamıza kazandıran başta Belediye Başkanımız Muzaffer Külcü olmak üzere bu süreçte bizlere yardımlarını ve desteklerini esirgemeyen tüm hemşerilerimize teşekkürü bir borç biliyoruz” dedi.

236 ARAÇ KAPASİTELİ
Yeni Kamyon Garajı ve Nakliyeciler Sitesi’nin 118 kamyon ve 118 TIR olmak üzere toplam 236 araç kapasitesine sahip olduğunu ifade eden Tahsin Şahin, 45 bin metrekarelik alanda yapımı tamamlanan garajda sosyal donatılar, lokanta, mescit, market ve idari bina olmak üzere toplam 19 adette nakliyeci işyeri bulunduğunu vurguladı.

ESNAFTAN TEŞEKKÜR
Akkent Mahallesi Gimat yanı No: 19 adresinde faaliyete geçen Çorum Şoförler ve Nakliyeciler Odası Kamyon Garajı ve Nakliyeciler Sitesi’nin bölgede örnek bir garaj olduğunu belirten Tahsin Şahin, son derece şık, konforlu ve nezih bir çalışma ortamına kavuşan esnafların bu yatırımdan dolayı oldukça mutlu olduğunu söyledi. Şahin, garajda, tuvalet ve banyoların yanı sıra 50’şer metrekarelik her bir dükkân içerisinde mutfak, lavabo, müdüriyet ve normal oda bulunduğunu dile getirdi.

KÜLCÜ’YÜ UNUTMADILAR
Gıda Toptancılar Sitesi yanındaki yeni Kamyon Garajı ve Nakliyeciler Sitesi’ne taşınan esnaf, Belediye Başkanı Külcü’yü unutmadı. Garajın kısa sürede bitirilerek Çorum’a ve Çorum esnafına kazandırılmasında önemli rol üstlenen Başkan Muzaffer Külcü’ye kamyoncu ve nakliyeci esnafı teşekkür üstüne teşekkür etti.
Coşkun Göcen, Avni Bıyık, Selim Metineren, Ersoy Demir, Metin Hodul ile Nakliyeciler Derneği Başkanı Niyazi Kip ise eski garajda çeşitli sorunlar yaşayan esnafların artık daha rahat ve konforlu bir çalışma ortamına kavuştuğunu belirterek Başkan Külcü ile emeği geçenlere teşekkür etti.

TÜRKİYE’YE ÖRNEK
Çorum’da, 26 Ocak’ta yeni yerinde açılan Çorum Şoförler ve Nakliyeciler Odası Kamyon Garajı ve Nakliyeciler Sitesi, önemli bir özelliği ile de Türkiye’ye örnek oldu. Oda Başkanı Şahin, ülke genelinde il bazında Şoförler ve Nakliyeciler Odası tarafından işletilen tek garajın Çorum olduğunu söyledi.
Bu durumun oda üyeleri açısından büyük önem taşıdığını ifade eden Tahsin Şahin, yeni garajın Çorum’a ve odaya kazandırılmasında Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’den çok büyük destekler gördüklerini vurguladı. Şahin, şoför ve nakliyeci esnafının yeni yerlerinde faaliyete başlamasında desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’ye, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Başaranhıncal’a, Çorum Belediyespor Kulübü yöneticilerine ve emeği geçen herkese teşekkür etti.
Yeni garajla birlikte Çorum’da dışarıda hiçbir nakliyeci esnafının kalmadığına dikkat çeken Şoförler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Şahin, “Artık tüm nakliyatçılarımız faaliyetlerini yeni yerimizde sürdürüyor. Yeni Kamyon Garajı ve Nakliyatçılar Sitemize ilerleyen günlerde resmi açılış yapacağız” şeklinde konuştu.
(ÇORUM HABER)
Son Güncelleme: 02.02.2015 02:45