Kamuda grip hazırlık ve faaliyet toplantısı

Pandemik İnfluenza (Grip) İl Hazırlık ve Faaliyet Planı çerçevesinde, Kurum Başkanlarının ve Sağlık Kurum ve Kuruluş Yöneticilerinin katılımıyla İl Ambulans Servisi Başhekimliği Toplantı Salonu’nda Pandemik İnfluenza İl Hazırlık Planı toplantısı yapıldı.

Güncel 13.12.2019, 21:10
308
Kamuda grip hazırlık ve faaliyet toplantısı

Vali Yardımcısı Murat Çağrı Erdinç yönetimindeki toplantıda İl Sağlık Müdürü Dr. Ömer Sobacı, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Ahmet Barış da hazır bulundu. Vali Yardımcısı Erdinç konunun önemine dikkat çekerek tüm kurumların planlarını hazırlamalarını istedi.

Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Bulaşıcı Hastalıklar Birimi Şube Müdürü Dilek Somuncu’nun Pandemik İnfluenza sunumu ile kurum yöneticilerine bilgilendirmeler yapıldığı ve konunun önemine dikkat çekildiği belirtildi. II. III. basamak sağlık kuruluşlarınca hazırlanan planların gözden geçirildiği ve, il planına uygun olarak revize edildiği açıklandı.

İnfluenza virüslerinin bir solunum yolu hastalığı olan, özellikle sonbahar ve kış aylarında görülen ve mevsimsel olarak seyreden influenza (grip) zaman zaman pek çok kişinin ölümüyle sonuçlanan salgınlara neden olduğu, zaman zamanda küresel çapta görülen ve pandemi olarak adlandırılan salgınlara yol açabildiği vurgulandı.

(Mehmet DALAR)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
-5°
açık
banner303
Namaz Vakti 24 Kasım 2020
İmsak 06:01
Güneş 07:30
Öğle 12:32
İkindi 15:01
Akşam 17:24
Yatsı 18:47

Gelişmelerden Haberdar Olun

@