26 Şubat 2014 Çarşamba 22:46
Kamuda görevli şefler haklarını arıyor
BASK Çorum İl Temsilcisi Hayati Çam, “Anayasamızın ücrette adalet sağlanması başlıklı 55. Maddesinde "Ücret emeğin karşılığıdır. Devlet, çalışanların yaptıkları işe uygun adaletli bir ücret elde etmeleri ve diğer sosyal yardımlardan yararlanmaları için gerekli tedbirleri alır" hükmü bulunmaktadır. Kamuda görevli şefle memur arasında 40 TL fark varken, şefle müdür arasında 1200 TL fark bulunmaktadır. Bu sorun sadece şeflerin sorunu değildir, bu sorun gelecekte şef olacak tüm memur, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, bilgisayar işletmenlerinin de sorunudur. Bürolarda görevli şefler gerek memurluk yapmakta, gerekse yöneticilik yaparak tecrübesini diğer memurlarla paylaşmakta, teknolojiden uzak 35-40 yıllık müdürlere teknoloji konusunda yardımcı olmaktadır. Şefler bürolarda lokomotif görevi görmektedir” dedi.

Kamuda görevli şeflerin mağduriyetinin giderilmesi için geçtiğimiz günlerde 19 şefle birlikte BASK ve Kamu Şefleri Derneği üyelerinin bir toplantı yaptığını bildiren Hayati Çam, değişik sendikalara üye şeflerle birlikte komisyonlar oluşturularak KESK, Kamu-Sen, Memur-Sen, ve Demokratik Eğitim Sendikası’nı ziyaret ettiklerini, sendika yöneticilerine ve konfederasyon temsilcilerine şeflerin ekonomik mağduriyetlerini içeren bir dosya takdim ettiklerini açıkladı.

Hayati Çam, “diğer sendikalar ile görüşmeler devam etmekle birlikte sosyal medyanın etkin kullanılması şeflerin sorunlarının gündemde tutulabilmesi, şefler arası iletişimin artırabilmesi için @ŞeflerHakArıyor Twitter hesabı Şefler Hak Arıyor Facebook hesabı oluşturulmuştur. 1 Mart 2014 tarihinde saat 13:00’de İmam Hatip Okulu yanında bulunan Bilim ve Sanat Merkezi Toplantı salonunda sendika temsilcileri ve şeflerin katılımı ile toplantı yapılacaktır” dedi.
(ÇORUM HABER)
Son Güncelleme: 26.02.2014 22:46