“Kamu-STK işbirliği artarak devam edecek”

Çorum’da derneklerin ve kamu kuruluşlarının katıldığı “Yerel Kapasite Geliştirme Faaliyeti” düzenlendi.13-14 Şubat tarihlerinde Anitta Otel’de gerçekleştirilen ve Çorum Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü tarafından organize edilen şehirde bulunan dernek ve kamu görevlilerinin katıldığı eğitimde “Kamu STK İşbirliği Projesi, Eğitim Programının Hedefleri, Eğitim Programından Beklentiler, Dernekler Mevzuatı, STK’larda Kurumsal Kapasite Geliştirme, Proje Planlama, DERBİS-PRODES Sistemleri, STK’lara Sağlanan Fon Kaynakları ve Örnek Proje Uygulaması” konularında bilgiler verildi.

Güncel 16.02.2019, 00:34
396
“Kamu-STK işbirliği artarak devam edecek”

Eğitimin açılış konuşmasını yapan Vali Yardımcısı Recep Yüksel, sivil toplum kuruluşlarının devlet ve millet hayatında önemli bir rol oynadığını, bu toplantıların artarak devam etmesi gerektiğini ifade etti.

Açılış konuşmalarından sonra konu uzmanları faaliyet eğitimlerini verdi. İki gün süren eğitim faaliyetlerinin ardından Vali Yardımcısı Recep Yüksel tarafından katılımcılara sertifikaları verildi. Sertifikaların verilmesinden sonra söz alan katılımcılar bu tür toplantıların çok verimli olduğunu ve artması gerektiğini söyledi. Konuşmaların ardından toplantı sona erdi.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
13°
parçalı az bulutlu
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@