Kamu-Sen’den “ek zam” eylemi

Türkiye Kamu Sen Konfederasyonu Çorum Şubesi, “ek zam” taleplerini dile getirmek için eylem yapacak.

Güncel 14.11.2018, 00:10
800
Kamu-Sen’den “ek zam” eylemi

Türkiye Kamu Sen tarafından 81 ilde memurların ek zamla ilgili talepleri dile getirmek amacıyla basın açıklamaları, mektuplar ve eylemler düzenlenecek. Çorum’da da bugün saat 17.15’de PTT önünde eylem yapılacak.

Eylemle ilgili bilgi veren Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Selim Aydın, “14 Kasım'da alanlardayız, ek zam talebimizde ısrarcıyız! Tüm çalışanların gündemi ek zam. Bu ek zammı alacağız, peşini bırakmayacağız. Enflasyon oranı yüzde 25’lere ulaştı. Tarihimizde ilk kez aldığımız maaş zammının iki, üç katı enflasyon farkı alacağız. Bu kapsamda Çorum’da yapılacak basın açıklamasına Tüm kamu çalışanları ve gönül dostlarımız davetlidir.

Bu sene yaşadığımız tabloyu gördüğümüzde yetkinin emin ellerde olmasının önemini görüyoruz. Şimdi bu yıl itibariyle kamu çalışanları temmuz ayından Memur-Sen’in aldığı zamdan daha fazlasını enflasyondan aldılar. Toplamda yüzde 13 zam alındı. Enflasyon şu anda yüzde 24.5 Kamu çalışanlarına bir ek zam kaçınılmazdır. Bu sadece çalışanlar için değil aynı zamanda piyasanın canlandırılması içinde bir gerekliliktir. Kamu çalışanlarına geciktirilmeden ek zam yapılmalıdır. Ek zamla ilgili 14 Kasım'da Ankara başta olmak üzere 81 ilde bu talebimizi eş zamanlı olarak gündeme getireceğiz. Türkiye genelinde basın açıklamaları, mektuplar ve eylemler ortaya koyacağız, alanlara çıkacağız” dedi.

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
18°
orta şiddetli yağmur
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@