Kamu-Sen üyelerinden işçiler için saygı duruşu

İstiklal Marşı okunmasından sonra konuşan Kamu-Sen İl Başkanı Alparslan, ülke madencilik tarihinin en büyük felaketlerinden birinin yaşandığını belirterek Manisa’nın Soma İlçesi’nde meydana gelen kazanın taşeronlaştırmanın ve sistemin bir ürünü olduğunu vurguladı.

Güncel 16.05.2014, 22:01 16.05.2014, 23:18
493
Kamu-Sen üyelerinden işçiler için saygı duruşu

Türkiye Kamu-Sen Konfederasyonu’na bağlı sendikaların başkan ve yöneticileri tüm ülke insanını büyük bir yasa boğan madenci kazasıyla ilgili olarak vefat eden işçiler için saygı duruşunda bulundu.

Türkiye Kamu-Sen İl Başkanı ve Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Mahmut Alparslan başta olmak üzere çok sayıda sendika yöneticisi ve Valilik çalışanı sabah mesai başlamadan önce ek bina önünde biraraya gelerek madenciler için saygı duruşunda bulundu.

İstiklal Marşı okunmasından sonra konuşan Kamu-Sen İl Başkanı Alparslan, ülke madencilik tarihinin en büyük felaketlerinden birinin yaşandığını belirterek Manisa’nın Soma İlçesi’nde meydana gelen kazanın taşeronlaştırmanın ve sistemin bir ürünü olduğunu vurguladı. Alparslan, işçiyi köleleştiren bu sisteme karşı olmaya devam edeceklerini de bildirdi.

Kamu-Sen’e bağlı sendika yönetici ve üyeleri de diğer kamu kurum ve kuruluşlarının önünde mesai saati girişinde madenciler için saygı duruşunda bulundular.
(Volkan SİNAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
kapalı
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@