Kamu çalışanlarına “Obezite” eğitimi

Sağlık Bakanlığınca yürütülen “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı” kapsamında obezitenin önlenmesi, fiziksel aktivitenin öneminin vurgulanması, fiziksel aktiviteye tüm yurttaşların teşvik edilmesi ve obeziteye karşı farkındalık oluşturulması amacıyla Çorum Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü çalışanlarına yönelik “Obezite, Yeterli Dengeli Beslenme ve Fiziksel Aktivite” konulu bir eğitim programı düzenlendi.

Güncel 23.12.2016, 23:34
686
Kamu çalışanlarına “Obezite” eğitimi

Toplumda önemli bir halk sağlığı sorunu olan obeziteye dikkat çekebilmek için düzenlenen programa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünden 20 personel katıldı.

Sağlıklı Yaşam Merkezi Diyetisyeni Rabia Demiralay tarafından “Obezite, Yeterli Dengeli Beslenme ve Fiziksel Aktivite” konulu bir sunum yapılmasının ardından katılımcıların boy, kilo ve bel çevreleri ölçülerek Beden Kitle İndeksleri değerlendirildi.

Beden Kitle İndeksi fazla kilolu ve şişman çıkan kurum çalışanları danışmanlık hizmeti alabilmeleri için Sağlıklı Yaşam Merkezi’ne davet edildi.

Etkinliğin sonunda katılımcılara Halk Sağlığı Müdürlüğünce hazırlanan “Yeterli ve Dengeli Beslenme, Besinlerin Satın Alınması ve Diyabetle Yaşam” konulu broşürler dağıtıldı.

(Recep SERBES)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
18°
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@