Kahveci esnafı eski günlerine dönecek!

Ankara’da, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) tarafından her ay düzenli olarak gerçekleştirilen istişare toplantısına katılan Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ÇESOB) Başkanı Recep Gür, pandemiden dolayı yaklaşık 1,5 yıldır oyun oynatamadığı için büyük mağduriyet yaşayan kahveci esnafına müjde verdi. Gür, 1 Temmuz’dan itibaren normal hayata dönüleceğini ve kahveci esnafının da artık oyun oynatabileceğini kaydetti.

Güncel 25.06.2021, 16:03
164
Kahveci esnafı eski günlerine dönecek!

Gür ayrıca, istişare toplantısında talep ettikleri esnaf ve sanatkarlara verilen 3 bin ve 5 bin TL’lik hibe desteği son başvuru tarihinin de 1 Temmuz Perşembe günü saat 23.59'a kadar uzatıldığını söyledi.
Toplantıda sadece 14 şehrin kırtasiyeci esnafına verilecek olan 5 bin TL’lik desteklerin de 81 ile yayılmasını talep ettiklerini vurgulayan Recep Gür, esnaf ve sanatkarların kısa sürede kendini toplamasının güç olacağını bu yüzden acil can suyu kredisi verilmesinin şart olduğunu dile getirdi.
Esnafın SSK ve Bağ-Kur başta olmak üzere kamuya olan tüm borçlarının pandemi sonuna ertelenmesini de talep ettiklerini anlatan Recep Gür, salgın sona erip piyasa normalleşene kadar desteklerin sürdürülmesi gerektiğinin altını çizdi.
İstişare toplantısının ardından TESK Başkanı Bendevi Palandöken’i de ziyaret ederek, Çorumlu esnaf ve sanatkarların selamını ileten ÇESOB Başkanı Recep Gür, pandemi süresince esnaf ve sanatkarların sesi olan Palandöken’e teşekkür etti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bendevi Palandöken ise, Gür aracılığıyla Çorumlu tüm esnaf ve sanatkarlara selam gönderdi.
Başkan Gür’ün Çorumlu esnaf ve sanatkarların sorunları sürekli kendilerine aktardığını da kaydeden Palandöken, kendisiyle sürekli istişare halinde olan Gür’e teşekkür etti.
 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
25°
açık
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@