“Kadınsız siyaset düşünülemez”

Seçimde parti politikalarını çiftçi, işçi, esnaf, eğitim reformları, basın, güvence sistemi, emekli ve sosyal yardımlar gibi sınıflara ayırdıklarını söyleyen Köse, 3.5 yıldır Çorum adına görev yaptığı Meclis’te deneyim kazandığını ve asıl milletvekilliğinin bundan sonra başlayacağını kaydetti.

Güncel 29.12.2014, 23:02 29.12.2014, 23:02
575
“Kadınsız siyaset düşünülemez”
Cumhuriyet Halk Partisi Çorum Milletvekili Av. Tufan Köse, CHP Kadın Kolları ile bir toplantı düzenledi.
Dalgıçlar Otel’de düzenlenen kahvaltılı toplantıya Köse’nin yanı sıra Kadın Kolları İl Başkanı Melda Özüdoğru, Kadın Kolları Merkez İlçe Başkanı Firdevs Yalçın ve parti üyesi bayanlar katıldı.
Özüdoğru ve Yalçın birer konuşma yaparak bugüne kadar kendilerine her türlü desteği sağlayan Milletvekili Köse’ye teşekkür ettiler. Köse de yaptığı konuşmada çocukluk, avukatlık ve siyasete giriş yıllarını anlattı.
Vatandaşın yaşadığı ekonomik sorunlar, eşitsizlikler, işsizlik, cinsiyet ayrımcılığı ve kadının siyasete katılımının öneminden bahseden Köse; bir vatandaş, avukat ve CHP’li olarak eşitsizlikler ve yoksulluk giderilene kadar hak mücadelesine devam edeceğini belirtti.
2015 yılı Haziran ayında genel seçimlerin yapılacağını hatırlatan Milletvekili Köse, “Bu seçimlerde kadınlarımıza çok büyük görevler düşüyor. Kadınsız bir toplum, kadınsız bir siyaset, kadınsız bir aile hayatı, kadınsız bir iş hayatı mümkün değildir. Kadını olmayan bir toplumun geleceği her zaman pamuk ipliğine bağlıdır. Her başarının altında mutlaka kadın eli vardır. Bu nedenle önümüzde güzel bir fırsat ve çok mükemmel parti politikalarımız var. Ben de parti politikalarımızı artık her yerde anlatmaya devam ediyorum” şeklinde konuştu.
Seçimlerde izleyecekleri parti politikalarını belirlediklerini, parti politikasını çiftçi, işçi, esnaf, eğitim reformları, basın güvence sistemi gibi, emekli, sosyal yardımlar olmak üzere sınıflara ayırdıklarını söyleyen Köse, bir çok konuda net objektif parti programı belirlediklerini, bu konularda her eve asgari maaş ve geçim düzeyinde net nakdi yardım yapılacağını, ihtiyaç sahibi haneler tespit edilip, ev hanımlarının hesaplarına yasal düzenleme yapılarak, yani kanunlaştırılarak belirtilen hesap numaralarına aylık şeklinde nakdi yardım yatırılacağını ifade etti.
Devletin içinde rantçı, vurguncu düzen kuranların saltanatlarının sonlanacağından endişe duyduklarını vurgulayan Milletvekili Köse, “Taşeron işçilerin çalışma koşulları ve özlük hakları daimi işçi statüsüne kavuşturulacaktır. Çiftçilere maliyeti üzerinden mazot satışı, yaptıkları tarımsal üretimlerde, üretim maliyetleri baz alınarak, etkin pazar ve zararsız satış olanağı sağlanacaktır. Emeklilere dini bayramlar da ikramiye ve asgari geçim standartlarına göre maaş iyileştirmesi yapılacaktır. Esnaflarımıza sigorta desteklemesi, esnaf desteklemesi kapsamında çalışanlarına asgari geçim düzeyinde vs. gibi maaş düzenlemeleri yasal olarak yapılacaktır. Şimdi biz bunları anlatırken deniyor ki, bu parayı CHP nereden verecek! Tabi ki bizim ülkemizin, devletin kaynakları buna çok çok müsait aslında. Fakat AKP ve bazı CHP karşıtı odaklar, CHP’nin devrimci, hukuka dayalı, sosyal adalet ve devlet politikalarından çok rahatsız” dedi.
Toplantıda partili kadınların adaylığıyla ilgili soruları da yanıtlayan Köse, “Tabii ki halkımız ve parti teşkilatından gelen olumlu talebi görmezden gelemiyorum. Şu da bir gerçek ki, 3.5 yıldır milletvekili olarak Meclis’te Çorum’u CHP adına dürüstçe, namusluca, ahlaklıca temsil etmeye çalıştım. Başarılı dürüst çalışmalarım neticesinde sizlerin de desteğiyle Yüksek Disiplin Kurulu üyeliğine seçildim. Elimden geldiği kadar her yerde, her koşulda, halkımızın acı, tatlı günlerinde yanlarında olmaya çalıştım. Çorum ve Çorumluların iyiliğine olan her işte taşın altına elimi koydum. Bürokrasi ve milletvekilliği konusunda büyük tecrübe, deneyim kazandım. Asıl milletvekilliği bundan sonra başlıyor. Eğer halkımız destek verir, omuz verir de bir daha seçilmemi sağlarsa, Çorum’a ve partililerimize daha çok faydalı olacağıma inanıyorum. Başarı uzun vade de meyvesini gösterir. Benim davam makam mevki davası değil. Haklı halkın, hak davası, ezilen, horlanan, insanlarımız için Sezar’ın hakkının Sezar’a verilmesi sevdasıdır. Ayrıca hiç birimizin hepimiz kadar güçlü olamayacağını herkesin bilmesini istiyorum” diye konuştu.
Toplantıdan sonra Milletvekili Köse, Çorum merkez, ilçe ve köylerde ev ziyaretleri gerçekleştirdi.
(ÇORUM HABER)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
19°
açık
banner303
Namaz Vakti 29 Eylül 2020
İmsak 05:03
Güneş 06:27
Öğle 12:36
İkindi 15:56
Akşam 18:35
Yatsı 19:54

Gelişmelerden Haberdar Olun

@