“Kadınlarımız dinamik bir şekilde seçime hazır olacak”

AK Parti İl Kadın Kolları teşkilatının ilçe mülakatlarına başladı.

“Kadınlarımız dinamik bir şekilde seçime hazır olacak”

AK Parti İl Kadın Kolları teşkilatının ilçe mülakatlarına başladı.

09 Ekim 2017 Pazartesi 01:08
“Kadınlarımız dinamik bir şekilde seçime hazır olacak”

AK Parti Kadın Kolları 5. Olağan kongre süreci ilçe yönetimlerinin belirlenmesi için yapılan mülakatlarla devam ediyor.

Önceki gün Laçin, Osmancık ve Oğuzlar dün de Alaca ve Boğazkale ilçelerinde AK Parti sevdalısı kadınlar yönetimlerde yer almak için İl Kadın Kolları Başkanı Meryem Demir tarafından mülakata tabi tutuldu.

İl Kadın Kolları Başkanı Meryem Demir ve İl Kadın Kolları Başkan Yardımcılarından oluşan komisyon Osmancık Kadın Kolları Başkanı Fazile Tökel, Laçin Kadın Kolları Başkanı Aynur Küçük, Oğuzlar Kadın Kolları Başkanı Döndü Kıdak, Boğazkale Kadın Kolları Başkanı Zöhre Pulla, Alaca Kadın Kolları Başkanı Aysema Arklan’ın mevcut yönetimlerinin ve yönetimde yer almak isteyen gönüllü kadınların katılımı ile gerçekleşti.

Tüm ilçelerin kadın kolları yönetimlerinin belirlenmesiyle ilçe kongrelerinin büyük bir hızla başlayacağını belirten Meryem Demir; “İlçe kadın kolları teşkilatlarımızın dinamik bir şekilde 2019 seçimlerine hazırlanması için oluşturulacak yeni kadrolarına bir taraftan ilçe kadın kolları başkanlarımızı belirlemek için Genel Başkanımız Lütfiye Selva Çam tarafından mülakat yapılmakta bir taraftan da bizler İl Kadın kolları olarak ilçelerimizde oluşacak yönetimler için ilçe teşkilatımızla birlikte mülakat yapmaktayız.

Tüm mülakatlarımızı 1 hafta içerisinde yapıp bu ay içinde tüm ilçe kadın kolları teşkilatlarının oluşmasını planlamaktayız. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tekrar Genel Başkan olması ile başlayan “Yeni Atılım Dönemi” ne bizler de Çorumlu AK Kadınlar olarak ” demokrasi, değişim ve reform” kavramlarını tam anlamıyla yerleştirmeye çalışarak kadınların yeni atılım döneminde etkin rol oynayabilmesinin gayreti içerisinde olacağız” dedi.

(Volkan SINAYUÇ)