“Kadınlar yılın her günü hatırlanmalı”

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir açıklama yayınladı.

Güncel 08.03.2019, 19:57 08.03.2019, 19:57
267
“Kadınlar yılın her günü hatırlanmalı”

Kadınların sevgi ve şefkatiyle insanlığın geleceğine dair umutlarını canlı tutan, fedakârlık ve feragat timsali olduklarını söyleyen Vali Çiftçi tüm dünya kadınlarının gününü kutladı.

Barış ve huzur içerisinde bir arada yaşamanın şartının haklar ve ödevler manzumesinde kadın ve erkeğin karşılıklı sorumluluklarının olduğunun kabul edilmesi gerektiğini söyleyen Vali Mustafa Çiftçi mesajında şu görüşlere yer verdi: “Nitekim Sevgili Peygamberimiz (s.a.s) Veda Hutbesi’nde “Sizin kadınlar üzerinde hakkınız, kadınların da sizin üzerinizde hakkı vardır” diyerek karşılıklılık ilkesine dikkat çekmiştir. Medeniyetin temelinde ve yükselmesinde kadının payı büyüktür. Kadının devre dışı bırakıldığı, bilgisinden ve tecrübesinden toplum adına faydalanılmadığı, hayata dair karar ve planlarda dikkate alınmadığı bir sosyal hayat eksiktir, yaratılış kanununa aykırıdır.

Şunu da ifade etmek gerekir ki, kadınlarımız ve kadın hakları sadece Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle değil, diğer günlerde de hatırlanmalı ve bu konudaki bilinç daima taze tutulmalıdır. Bu düşüncelerle, bir kadın olarak, bir anne olarak beşikten mezara kadar varlıklarına muhtaç olduğumuz kadınların bu anlamlı gününü tekrar kutluyor; kendilerine hayırlı, sağlıklı uzun ömürler diliyorum”

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
-6°
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@