“Kadınlar ne kadar özgür ise Türkiye de o kadar özgürdür”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, 8 Mart Dünya Emekçiler günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, “8 Mart’ta kadınlar özgürce haykırabiliyor” dedi.

Güncel 07.03.2020, 10:55
176
“Kadınlar ne kadar özgür ise Türkiye de o kadar özgürdür”

Mesajında,Türkiye'nin yarınlarına ışık tutacak kadınlarımıza, korkmadan yaşayabilecekleri, huzurlu ve güvenli bir Türkiye'nin sözünü verdiklerini kaydeden Tahtasız, ‘Medeni, demokratik, aydınlık bir Türkiye için, her şeyimizi borçlu olduğumuz kadınlarımızı el üstünde tutmak vazifemizdir. Kadınlar ne kadar özgürse Türkiye de o kadar özgürdür. Bugün, 'Gün Benim Günüm' diyerek kadınlarımız, daha özgür bir Türkiye inşa edecek" dedi.

Tahtasız. “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kadınlarımızın kendisini toplumda eşit görmeyen çağ dışı zihniyete karşı eşit, hak ve özgürlük için başkaldırdığı, kadını sömüren aşağılayan sistemlere karşı kadına yönelik şiddeti 1 gün dahi olsa duyurabildiği 1 yılın 360 günü bu mücadelede sesini duyurmaya çalıştığı ama sadece bugün kendini ifade edip özgürce haykırabildiği bir gündür. Bugünü her yıl anıyoruz” ifadelerini kullandı.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
19°
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@