07 Mart 2014 Cuma 23:52
8 Mart Dünya Kadınlar Günü ülke genelinde olduğu gibi Çorum’da da bir çok programla kutlanacak. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan resmi kutlama programı ise saat 10.00’da Atatürk Anıtı’nda başlayacak. Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ve saygı duruşunda bulunulmasından sonra ise “Biz Kadınlar” isimli söyleşi ve eğlence programı ile sürecek.

Devlet Tiyatro Salonu’nda Açılış konuşmalarıyla 10.30’da başlayacak etkinlikte konferansın dışında şiir, skeç, defile, müzik ziyafeti ve kokteyl sunulacak. Çorum Belediyesi de Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında saat 19.00’da Turgut Özal İş Merkezi Konferans Salonu’nda Flamenko, Gitar ve Dans gösterisi etkinliği düzenleyecek. Ayrıca 10 Mart 2014 günü ise saat 14.00’de Devlet Tiyatro Salonu’nda Serdar Tuncer Şiir Dinletisi gerçekleştirilecek.

Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Çorum TSO bünyesinde faaliyet gösteren Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İl Kadın Girişimciler Kurulu, saat 13.00’de bir kutlama programı yapacak. TSO Meclis Salonu’nda saat 13.00’daki etkinlikte İl Kadın Girişimciler Kurulu tarafından hazırlanan “Kamu Spotu” kamuoyuna tanıtılırken, örnek kadın girişimcilere plaket verilecek. “Günümüzde işletmelerin çalışan kadınlara bakış açısı” konulu konferansa ise Menekşe Şahin, Nursema Öztürk Özüner ve Dr. Sema Karaoğlu konuşmacı olarak katılacak.

Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Çorum Kadın Platformu üyeleri de saat 13.00’te Özdoğanlar Sineması önünden yürüyerek Saat Kulesi’ne gelecek ve burada basın açıklaması yapacaklar. SES kendi üyelerine saat 10.00’da Kahverengi Kafe’de kahvaltı verirken, Eğitim-İş İl Temsilciliği de saat 13.30’da Şellale Cafe’de etkinlik yapacak. ADD Çorum Şubesi ise saat 14.00’de söyleşi etkinliği yapacak. CHP İl Kadın Kolları da saat 12.00’de CHP Kültür Merkezi’nde kutlama programı düzenleyecek.
(Volkan SINAYUÇ)
Son Güncelleme: 08.03.2014 02:01