“Kadınlar bize Allah’ın emanetleridir”

Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Mehmet Karadağ, yaratılışları itibarıyla narin ve hassas bir yapıya sahip olan kadınların, Allah’ın bir emaneti olduğunu belirterek, kadınlara yönelik her türlü şiddeti kınadığını söyledi.

Güncel 26.11.2016, 00:33
678
“Kadınlar bize Allah’ın emanetleridir”

AKP İl Başkanı Karadağ, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, günümüzde her 3 kadından birinin şiddetin değişik biçimlerine maruz kaldığına dikkat çekerek, “Kadına şiddet uygulayan kişi ne erkekliğe, ne de güce kavuşacaktır. Bunun adı olsa olsa emanete hıyanet olacaktır. Referansımız İslam, kadına şiddeti Cahiliye Dönemi’nde bırakmıştır. Yeryüzünde kız çocuklarına insanlık dışı tavırlar sergilenirken, kız çocukları diri diri toprağa gömülürken bunun affedilemeyecek bir suç olduğuna işaret eden İslam’dır. Bu anlamda toplumsal çöküşlerden ve zihniyet bunalımlarından kurtulmanın yolu özümüzde mevcuttur.” diye konuştu.

Yeni Türkiye’nin yol haritasında kadınların daha güçlü ve daha etkin olarak görev alacaklarına yürekten inandığını vurgulayan Karadağ şu görüşleri dile getirdi:

“Kadınlarımız Cumhurbaşkanımızın iradesi, Başbakanımızın himayesinde şekilci zihniyetin esaretinden ancak kurtulmuş, fikre önem veren, düşünceleriyle öne çıkan bir duruma gelebilmiştir. AK Parti Çorum Teşkilatı olarak cinsiyete dayanan kadını inciten, ona zarar veren, fiziksel, cinsel ve ruhsal hasarla sonuçlanan toplum içerisinde veya özel yaşamında onlara baskı ve şiddet uygulanması, özgürlüğünün keyfi olarak kısıtlanması veya tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik her türlü davranışın karşısındayız. Hükümet olarak insan haklarını her türlü değerin üstünde tuttuklarını dile getirerek, iktidara geldiğimiz günden beri hem temel insan hakları, hem de kadının insan hakları alanında bir dizi düzenlemeye imza atmış bulunmaktayız.

Genç kızlarımıza ve kadınlarımıza karşı uygulanan haksızlıklara, kötü muameleye ve şiddete dur diyebilmek için biz 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü'nde tüm kadınlarımızın yanında ve destekçisi olduğumuzu saygıyla duyururuz.”

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı bulutlu
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@