“Kadına şiddet davalarında zaman aşımı uygulanmasın”

CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, kadın cinayetlerinin ve kadına karşı şiddetin önüne geçilmesi için kanun teklifi verdi. CHP’li Köse, kanun teklifi ile kadına karşı şiddetin en ağır şekilde cezalandırılmasını ve bununla ilgili davalarda zaman aşımının uygulanmamasını amaçladıklarını ifade etti.

Güncel 14.06.2021, 22:28
89
“Kadına şiddet davalarında zaman aşımı uygulanmasın”

Türkiye’de son 20 yılda kadına karşı şiddetin giderek arttığını ve bunun karşısında yaptırımların ve önlemlerin yetersiz kaldığını ifade eden Çorum Milletvekili Tufan Köse, 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nda değişiklik yapılması için kanun teklifi verdi.
Köse, TCK’nın 66’ncı maddesinde, “Kadınlara karşı cinsiyete dayalı şiddet kapsamında işlenen kasten öldürme ve kasten yaralama suçları ile bu kanunun altıncı bölümünde düzenlenen cinsel dokunulmazlığa karşı işlenen suçlar bakımından dava zaman aşımı uygulanmaz” şeklinde bir değişiklik önererek, dava zaman aşımının uygulanmamasını istedi.
CHP’li Köse, vermiş olduğu kanun teklifi ile kadına karşı, kadın olduğu için yöneltilen kasten öldürme eyleminin Türk Ceza Kanunu’nda yer alan en ağır ceza ile cezalandırılması gerektiğini de ifade etti. (Haber Merkezi) 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
23°
parçalı az bulutlu
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@