“Kadın istihdamı için yeni alanlar açıyoruz”

Ak Parti Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Çorum merkezinde ve ilçelerde kadınlara meslek edindirerek istihdamlarını sağlamak için çok farklı iş alanları oluşturmaya çalıştıklarını belirterek, Alpagut-Dodurga Linyitleri İşletmesi’nde de, kapalı ocağın üretime alınmasıyla birlikte, ilk etapta 100 işçinin önümüzdeki 10 gün içinde işe başlatılacağını söyledi.

Güncel 20.03.2017, 23:13
673
“Kadın istihdamı için yeni alanlar açıyoruz”

Ak Parti Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, gazetemizi ziyaret ederek, annesi, merhume Sevgi Kalyoncu Ceritoğlu’nun liseden edebiyat dersi öğrencisi, Genel Müdürümüz Mehmet Yolyapar’la sohbet etti.

Kadınlara yönelik yeni istihdam alanları açma adına süregelen çabalarını hatırlatan Milletvekili Ceritoğlu Kurt, Sungurlu’da Kadın Güçbirliği Kooperatifi kurulduğunu, Özel İdare’nin 200 bin liralık desteğiyle, mantı, tarhana ve erişte üretimine başladıklarını ve yurt içi pazarlardan yurt dışı pazarlara yönelme çabasını sürdürdüklerini söyledi.

Mecitözü Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde kurulan Yarı Değerli Taşlar Atölyesi’nin de kadın istihdamına büyük katkı sağladığını vurgulayan Ceritoğlu Kurt, Laçin’de gezen tavuk ve örtü altı sebzeciliği, ebru ve çini, engelliler için çanta projelerinin uygulamaya konulduğunu, AB’den 1.5 milyon lira destek sağlandığını anlattı.

“Sungurlu’ya Sosyal Hizmet Merkezi açılıyor” diyen Milletvekili İlksen Ceritoğlu Kurt, Dodurga’ya “Dodurga Beyi Konağı” adıyla Kadın ve Gençlik Merkezi kurulacağını, İskilip’te Belediye’nin tahsis ettiği eski bir konağın da aynı amaçla restore edileceğini bildirdi.

Alpagut-Dodurga Linyitleri İşletmesi’nde kapalı ocağın TKİ’ye devrini sağladıklarını hatırlatan Ceritoğlu Kurt, ilk etapta 100 işçinin 10 gün içinde alınmasını beklediklerini vurguladı. Milletvekili Ceritoğlu Kurt, Uğurludağ’da ise, 4 çiftçi ile sözleşme yapılarak, tıbbi aromatik bitki üretimi kapsamında lavanta üretimine başlanacağını ifade etti.

(Selda FINDIK )

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
-2°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 29 Kasım 2020
İmsak 06:05
Güneş 07:34
Öğle 12:33
İkindi 15:00
Akşam 17:22
Yatsı 18:46

Gelişmelerden Haberdar Olun

@