“Kadın, huzurlu, mutlu ve sağlıklı toplumun teminatı”

AK Parti Çorum Milletvekili, MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, aileden başlayarak, hayatın her yerinde, sevgileri ve fedakârlıklarıyla hayatı güzelleştiren kadınların hak mücadelelerini sonuna kadar desteklediklerini söyledi.

Güncel 10.03.2019, 18:40 10.03.2019, 19:11
214
“Kadın, huzurlu, mutlu ve sağlıklı toplumun teminatı”

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün kadınların sahip oldukları haklara kavuşmak için verdikleri mücadelenin simge günü olduğunu belirten AK Parti Çorum Milletvekili, MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, ülkenin kalkınmasında ve ilerlemesinde kadınların gösterdiği gayretin çok büyük bir payı olduğunu söyledi.

“Son yıllarda hükümetimiz tarafından kadın hakları, kadının toplum içindeki durumu ile eğitim, sağlık, çalışma hayatı ve toplumu yönetme alanı olan siyaset başta olmak üzere birçok konuda düzenleme ve iyileştirme sağlanmıştır. Benzeri iyileştirmeler hızlandırılarak devam edecektir” diyen Milletvekili Ceylan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kadının güçlenmesi toplunun güçlenmesi demektir. Hükümetimiz kadının toplumda karşılaştığı tüm engelleri kaldırmayı uyguladığı politikalar içerisinde olmazsa olmaz olarak kabul etmiş ve bunu bir strateji olarak belirlemiştir.
Unutulmamalıdır ki, her zaman varlıklarıyla hayatın her alanında fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlarımız huzurlu, mutlu ve sağlıklı toplumların teminatıdır. Ayrıca Kadınlarımız her daim zarafetleri, fedakarlıkları, yüksek duygusal zekâları, nezaketleri ve letafetleriyle toplumumuzun kurucu ve denge unsuru olmuşlardır.

Kadının gerçek alanı hayatın kendisidir, sevgidir ve erdemdir. Bunun için de gerektiği şekilde desteklenmesi ve bu anlamda kadınlarımıza hak ettikleri değerin verilmesi gerekmektedir. Bunu yapan toplumların hak ettiği şekilde yükseleceği de inkâr edilemez bir gerçektir. Kadına verilen değer, gösterilen nezaket, bir lütuf ve ihsan değil insan olmanın gerektirdiği bir görevdir, sorumluluktur.

Kadınlarımız, en büyük dertlerin dertlisi, mutlulukların ardındaki kahramandır. Kurtuluş Savaşına mermi taşıyan, asil alın terinin en muhteşem sahibidir. Milli ve manevi değerlere sahip nesillerimizi yetiştiren, milletimizin özgür ve aydınlık geleceği için emek harcayan tüm kadınlarımıza minnettarız.

Bu duygu ve düşüncelerle Dünya kadınlar Gününü kutladığımız bu günde sevginin saygının en yücesini hak eden kadınlarımızın şiddet, ayrımcılık, dışlayıcılık gibi uygulamalardan uzak, refah içinde mutlu bir toplumda yer bulmalarını temenni ediyorum. Ülkemizde birlik ruhunu mayalayan, milli manevi değerlerimizi yücelten ve ailemize güç katan bütün kadınlarımıza şükranlarımı sunuyor. Bu vesile ile tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.” (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
-2°
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@