“Kadın, ailenin temeli gelecek nesillerin teminatıdır”

Memur-Sen İl Temsilcisi ve Sağlık Sen Şube Başkanı Ahmet Saatcı, Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Güncel 08.03.2019, 18:48
191
“Kadın, ailenin temeli gelecek nesillerin teminatıdır”

Mesajında kadınların ailenin temeli ve gelecek nesillerin mimarı olduğunu söyleyen Saatcı, bu günün 8 Mart 1857’de tarihinde kadını sömüren ve köleleştiren kapitalizme başkaldıran, emek ve ekmeğinin mücadelesi uğruna canlarını feda ederek adını tarihe yazdıran kadınların anısına olduğunu kaydetti.

“Hak ve adaletten söz eden Batı’nın ikiyüzlülüğünü ortaya koyan örneklerden biri olan bu hadise, kadın hak ve özgürlükleri açısından bir ibret vesikası olarak tarihteki yerini almıştır” diye konuşan Memur-Sen İl Başkanı Ahmet Saatcı, kadına gerçek değerini, kız çocuklarının diri diri kumlara gömüldüğü bir zaman dilimi ve bu coğrafyada insanlığa indirilen son din İslam’ın verdiğini ifade etti.

Kadının toplumun mayası olduğunu belirterek insani değerlerle donanmış bir annenin yetiştireceği evlatların sağlam bir gelecek anlamına geldiğini de anlatan Saatcı, “Kadınların bilgeliğinde, çağı kuşanmasıyla, her alanda kendini yetiştirmesinde gelecek şekillenecektir. Bu amaçla kadının eğitimine temelden başlanmalı, bebeklik ve çocukluktan itibaren eğitimlerine gerekli ihtimam gösterilmelidir. Kadına, emrolunduğu gibi davrandığımız takdirde inanıyoruz ki, bütün sorunlar aşılacak, kadınlarımız hak ettiği değeri bulacaktır” dedi.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
az bulutlu
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@