Jandarma Yüzbaşı Serkan Gök: “Çanakkale Türk ulusunun şaşmaz kanıtıdır”

Jandarma Yüzbaşı Serkan Gök, tarih boyunca esaret altında yaşamış bir milletin onurlu mücadelesinin tüm dünya tarafından bugünün hayranlıkla izlendiği gün olduğunu belirterek, bugün en kara günlerini yaşarken artık tükendiler dendiği bir anda dünyanın en güçlü ordularını dize getiren bir milletin tarihe altın harflerle yazıldığı gün olduğunu vurguladı.

Güncel 19.03.2016, 00:22 19.03.2016, 00:23
1861
Jandarma Yüzbaşı Serkan Gök: “Çanakkale Türk ulusunun şaşmaz kanıtıdır”

Devlet Tiyatrosu Salonu’nda 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 101. yıldönümü dolayısıyla düzenlenen anma programında konuşan Gök, Çanakkale’nin Türk ulusunun şaşmaz kanıtı olduğunun altını çizdi.
Gök, “Et ve kemiğin çeliğe üstün geldiği gündür. Bugün ölürken dirilenlerin öldü zannedilen ama hiç ölmeyen ve ölmeyecek olanların günüdür. Bugün asker ocağına şenlik ve coşkuyla gönderdiği evladını, tertemiz alnından öperek son yolculuğuna uğurlayan aziz şehit anaları, babaları, eşleri ve çocukları için gurur günüdür. Çanakkale’de Yemen’de Sarıkamış’ta yaşananlar ne bir masal ne de sıradan bir toprak kavgasıdır. Harp tarihinde eşi benzeri görülmeyen Çanakkale Savaşları ile kan deryasında boğulmak istenen çelik namluların hedefindeki ateşle yakılmaya çalışılan Anadolu insanıdır” dedi.
Gök, konuşmasında şunları söyledi:
“Ayşeler, Fatmalar, Zehralar ya bağrında tutuşturulan ateşi, kınalı kuzularının koç yiğitlerinin kanıyla söndürecek ya da vatan gidecek bayrak gidecek namus gidecekti. Onlar birincisini seçti. Çanakkale’de harp başlamış sözünü duyan Anadolu kadını yavrusunu genç gelinler ise eşlerini elini saçını kınalayıp Gelibolu’ya gönderdi. Bugün bayrak ve vatan için kutsal nöbet sırası bizdedir. Bizler de gücümüzü sizlerden alıyor ve sizlere layık olmaya çalışıyoruz. Bizlere bıraktığınız anne, baba, eş ve çocuklarınız gözümüz gibi bakmakla mükellef mukaddes emanetlerinizdir.”
(Taner ŞİMŞEK)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
30°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 05 Ağustos 2020
İmsak 03:53
Güneş 05:34
Öğle 12:51
İkindi 16:43
Akşam 19:58
Yatsı 21:32

Gelişmelerden Haberdar Olun

@