İYİ Parti’nin kararlı “hastane nöbeti”

Sağlık Bakanlığı ile Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin ortaklaşa kullanmakta oldukları 650 yataklı Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi yapıldığı zaman, Çorumlular, Çorum’da yataklı tedavi hizmetlerinin daha verimli hale geleceği umuduyla büyük memnuniyet duymuşlardı. Ancak, yer seçiminde yapılan hatanın dev bina tamamlandıktan sonra daha iyi anlaşılması ve işlevini sürdüreceği umut edilen eski Devlet Hastanesi’nin tamamen devre dışı bırakılması, ciddi bir hayal kırıklığına yol açmıştı.

Güncel 25.11.2020, 22:57
827
İYİ Parti’nin kararlı “hastane nöbeti”

Devlet Hastanesi’nin devasa binalarının işlevsiz bırakılmasının anlamsızlığı kısa sürede anlaşıldı ve iktidar partisi yetkilileri de, burada, gerekiyorsa binalarda güçlendirme yapılarak, 200 yataklı bir hastanenin hizmete açılması gerektiği görüşünde birleştiler ve bu yönde Sağlık Bakanlığı nezdinde girişimlerde bulundular. Hastane’nin 2021 yılında açılacağı yolunda sözler alınmış olsa da, koronavirüs salgınının çığırından çıkması ve Eğitim Araştırma Hastanesi’nin tıkanması karşısında, kamuoyunda “Daha ne bekleniyor?” tepkisi oluşmaya başladı.

19. Dönem Çorum Milletvekili Adnan Türkoğlu’nun, 20 Kasım 2020 Cuma günü “Millet patır patır ölüyor, eski hastaneyi hemen açık” başlığıyla verdiğimiz açıklaması, Çorum kamuoyunun “hastane” talebinin doruk noktaya çıktığının ilanı gibiydi. Ardından, İYİ Parti Çorum Teşkilatı, eski Devlet Hastanesi’nin yeniden açılması isteğiyle, küçük bir poliklinik hizmeti ile sınırlanan bina önünde nöbet tutmaya başladı. İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, koronavirüs hastalarının ilçelere sevk edilmeye başlandığına dikkat çekerek, iktidar partisi yetkililerine “Ölen günahsız insanların vebali sizin olur” diye seslendi.

İYİ Parti’nin “hastane” nöbetleri kararlılıkla devam ederken, Çorum’un gündemi de tamamen “salgın” ve “hastane”ye dönüştü. Konuya ilişkin görüşlerini gazetemize ileten yurttaşlar, Çorum’un ihtiyaç ve beklentileri ile ilgili olarak yıllardır “vaad”den başka bir karşılık göremediklerini belirterek, “Son 20 yıldır Çorum’a, rutin devlet yatırımları ve hizmetleri dışında bir şey yapılmış, bir eser kazandırılmış değil. Havalimanı ve demiryolu mutlak beklentilerimiz. Eski hastanenin yeniden açılması ise, çok büyük yatırım harcamasını da gerektirmiyor. Bu bile yapılmayacaksa, Çorum temelli gözden çıkarılmış demektir.” şeklinde konuşuyorlar. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
-6°
parçalı bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 21 Ocak 2021
İmsak 06:23
Güneş 07:52
Öğle 12:56
İkindi 15:28
Akşam 17:51
Yatsı 19:14

Gelişmelerden Haberdar Olun

@