İYC’den Alkan’a ziyaret

İlim Yayma Cemiyeti Çorum Şube Başkanı Mustafa Tuzcu ve İlim Yayma Cemiyeti Yurt Müdürü Faruk Özyılmaz Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ı makamında ziyaret etti.

Güncel 19.07.2017, 19:35
687
İYC’den Alkan’a ziyaret

İlim Yayma Cemiyeti’nin ülkemizi 21. Yüzyıla taşıyan kadroların yetiştiği veya yetişmesine katkı sağlandığı 66 yıllık çok önemli ocak olduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan, özellikle yabancı uyruklu öğrenci alımı noktasında 2013 yılından bu yana HİTÜ’nün İYC ile çok yakın istişare içerisinde olduğunu belirterek dünyanın pek çok ülkesinden gelen öğrencilere akademik eğitim almalarının yanı sıra İYC tarafından değerler eğitimi konusunda da yurtlarda kaldıkları süre içerisinde büyük destek verildiğini vurguladı.

Prof. Dr. Alkan, HİTÜ’nün Çorum İYC ile olan işbirliğinin artarak devam edeceğinin altını çizerek İYC Şube Başkanı Mustafa Tuzcu’nun şahsında tüm cemiyet mensuplarına teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Hitit Üniversitesi’nin yaptığı başarılı çalışmalarla ilimizin gelişimine önemli katkılar sağladığını ifade eden İYC Başkanı Tuzcu da HİTÜ’ye her anlamda destek vermeye ve işbirliği içerisinde çalışmaya devam edeceklerini vurguladı.

(Mehmet DALAR)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@