İstiklal Marşı’nın kabulünün 98. yıldönümü kutlanacak

İstiklal Marşı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabulünün 98. yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma etkinlikleri ülke genelinde olduğu gibi Çorum’da da bugün gerçekleştirilecek.

Güncel 12.03.2019, 00:17
1899
İstiklal Marşı’nın kabulünün 98. yıldönümü kutlanacak

Çorum merkez Fatih Anadolu Lisesi Müdürlüğü tarafından düzenlenen İstiklal Marşı’nın kabulünün 98. yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü etkinlikleri saat 10.00’da Devlet Tiyatro Salonu’nda yapılacak.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayacak programda protokol konuşmalarının ardından öğrencilerin hazırladığı oratoryo sahnelenecek. İstiklal Marşı’nın kabulü nedeniyle öğrenciler arasında düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödül verilmesi ile program sona erecek.

Öte yandan Hitit Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nde de saat 10.30’da bir panel düzenlenecek. Abdulkadir Ozulu Konferans Salonu’ndaki “Milletin Sesi Mehmet Akif” konulu panelin moderatörlüğünü Tarih Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Bakan yaparken, konuşmacı olarak ise Dr. Öğretim Üyesi Hatice Yıldırım “Milli Mücadele ve Mehmet Akif”, Öğretim Görevlisi Sevinç Ahundova “Türk Dünyasında İstiklâl Marşı’nın Yeri ve Önemi” ve Öğretim Görevlisi Liubovi Cimpoeş ise “İstiklâl Marşı ve Milletin Bağımsızlık Mücadelesi” başlıklı sunumları yapacaklar.

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
az bulutlu
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@