“İstiklal Marşı, milli ruhun tercümanı”

MHP İl Başkanı Arslan Kaynar, İstiklal Marşı’nın kabulünün 98. yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, İstiklal Marşı’nın; Milli ruhun tercümanı, milli vakarın manzum seslenişi, milli haysiyetin edebi yorumu olduğunu ifade etti.

Güncel 13.03.2019, 18:53
195
“İstiklal Marşı, milli ruhun tercümanı”

İstiklal Marşının millete duyulan sonsuz bağlılığın, bağımsız yaşamanın dışındaki her türlü seçeneği peşinen reddettiğini ve milli mücadele azminin kutlu bir eseri olduğunu anlatan Kaynar, Vatanın tecrit edildiği, ordularının terhis edildiği, hayat ve varlık haklarının tahrip edildiği bir dönemde İstiklal Marşı’nın mısralarında milli vicdanların buluştuğunu ve birbirine kenetlendiğini anlattı.

Kaynar, “Şurası iyi bilinmelidir ki, yozlaşma ve yolsuzlukla temellendirilen ikbal mücadelesini yeni bir istiklal savaşı iddialarıyla kapatmaya çalışanlar en başta İstiklal Marşı’mızı hazmetme güçlükleri çeken, milli birliğimizden ürken gayri milli siyaset ve zihniyet temsilcileridir.

Türk milleti başından sonuna kadar haklı olduğu istiklal mücadelesini 1919 Samsun’undan 1923 Ankara’sına kadar vermiş, canı pahasına vatanına sahip çıkmış ve düşmanları kovmuştur.

Bu gerçeğin hilafına hareket ederek istiklal savaşından bahsedenler her şeyden önce milli mücadelenin hatıralarını hiçe sayan ihanet ehlileri ve merhum Akif’in hepimize mirası olan milli marşımızı değersizleştiren inkârcılardır.

Türk milleti istiklaline sahip çıkacak ve yeni bir marş yazılmasına inşallah fırsat vermeyecektir.

Bu düşüncelerle İstiklal Marşımızın kabul edilişinin 98. yıldönümünü hayırlara vesile olması dileklerimle kutluyorum” dedi. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
22°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 09 Ağustos 2020
İmsak 03:59
Güneş 05:38
Öğle 12:51
İkindi 16:42
Akşam 19:53
Yatsı 21:25

Gelişmelerden Haberdar Olun

@