“İsrail’e yaptırım uygulanmalı”

Saadet Partisi Çorum Merkez İlçe Teşkilat Başkanı Sedat Aksungur, Mescid-i Aksa’da üç Filistinli Müslüman’ın öldürülmesi ve 1969 Savaşı’ndan bugüne, ilk defa Cuma namazının kılınmasının yasaklanmasını sert bir dille eleştirdi.

Güncel 20.07.2017, 23:38
651
“İsrail’e yaptırım uygulanmalı”

İsrail’in Filistinliler’e karşı uyguladığı zulümde sınır tanımadığını belirten Aksungur, İsrail’e karşı Türkiye öncülüğünde İran ve Pakistan’ın bir araya gelerek yaptırım uygulanması gerektiğini söyledi.

İslâm coğrafyalarında akan gözyaşının 1.5 milyarlık Müslüman âleminin sessiz kalmasından ve birlik olunamamasından kaynaklandığını vurgulayan Sedat Aksungur, “İsrail askerlerinin Filistinli Müslüman kardeşlerimize karşı yaptığı zulümler İslâm devletlerinin karşı karşıya gelmesinden kaynaklanıyor. Türkiye öncülüğünde İran ve Pakistan başta olmak üzere Müslüman devletler bir araya gelerek, bölgenin sulhu ve dirliği için beraber adımlar atılmalı. İsrail’e her türlü siyasî, askerî ve ekonomik yaptırımlar uygulanmalı. Çünkü İsrail nasihatten değil ancak güçten anlar.” diye konuştu.

SP Merkez İlçe Teşkilat Başkanı Sedat Aksungur, İsrail’le ilişkilerin büyükelçilikten elçilik seviyesine düşürülmesi ve Türk Hava Yolları’nın İsrail’e olan uçuşlarının da iptal edilmesi gerektiğini dile getirdi.

(Recep SERBES)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
11°
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@