“İsraf önlenirse ekmek maliyeti de azalabilir”

Unlu Mamuller ve Ekmek Üreticileri Federasyonu Çorum Şubesi, Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Meslek Komite Üyesi Murat Akdemir’in başkanlığında kuruldu.

Güncel 22.12.2014, 01:19 22.12.2014, 01:20
1095
“İsraf önlenirse ekmek maliyeti de azalabilir”
Unlu Mamuller ve Ekmek Üreticileri Federasyonu Çorum Şubesi, Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Meslek Komite Üyesi Murat Akdemir’in başkanlığında kuruldu.
Unlu Mamuller ve Ekmek Üreticileri Federasyonu Şube Başkanı Murat Akdemir, Çorum Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek Oda Başkanı Çetin Başaranhıncal ile görüştü. Son günlerde basında gündemi meşgul eden Ekmek, Pide ve Simit Azami Fiyat Tarifesi konusunun ele alındığı ziyarette Unlu Mamuller ve Ekmek Üreticileri Federasyonu Çorum Şubesi’nin 27 Aralık Cumartesi günü saat 13.00’te Çatalhavuz 1. Sokak No:5 adresinde açılacağı dile getirildi.
İlimizde ekmek, pide ve simit azami fiyat tarifesi konusunda yanlış bir algının oluştuğunu belirten Başaranhıncal, “TSO’nun ilgili meslek komitesi, üyelerin talebiyle bir çalışma yaparak son olarak 2011’de belirlenen azami fiyat tarifesini yeniledi. Burada belirlenen fiyat azami, yani üst limittir. Bu fiyatların üzerinde ücretlerle satış yapamayacağı, istenirse daha düşük ücretlerle satabilecekleri anlamına gelmektedir. Serbest piyasa ekonomisinde fiyatlar, arz-talep dengesine göre belirlenir. Ayrıca azami tarife belirlenirken Çorum Fırıncılar ve Simitçiler Odası’nın 10 Ekim 2014 tarihinde tebliğ ettiği azami fiyat tarifesi de dikkate alınmıştır ” dedi.
Federasyon Şube Başkanı Akdemir de, belirlenen azami fiyatların, maliyet hesabı yapılarak tespit edildiğini söyledi. Federasyon olarak sektördeki israfı engellemeyi kendilerine görev edindiklerini belirten Akdemir, “Sektördeki israfı engellersek, maliyetleri de daha aşağı seviyeye indirmiş olacağız. Meslek Komitesi olarak belirlediğimiz fiyatlar, azami sınırı içermektedir. Fırınlarımız, belirlenen fiyatlara kadar istedikleri ücretle satış yapabilirler. İsrafı azaltıp maliyetini düşüren fırınlarımız, buna göre daha düşük ücretle satış yapabilirler” diye konuştu.
(ÇORUM HABER)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
13°
açık
banner303
Namaz Vakti 27 Eylül 2020
İmsak 05:02
Güneş 06:26
Öğle 12:36
İkindi 15:57
Akşam 18:37
Yatsı 19:55

Gelişmelerden Haberdar Olun

@