27 Ocak 2014 Pazartesi 23:21
İsmail Lek: “Tahriklere kapılmayacağız”
Düzenlenen saldırıyı “kalleşçe ve kahpece” olarak değerlendiren MHP İl Başkanı Lek açıklamasında şöyle dedi: “İstanbul Esenyurt’ta Milliyetçi Hareket Partisi Seçim bürosuna kalleşçe ve kahpece bir saldırı düzenlenmiştir. Bu saldırı sonucunda İstanbul İl Başkanlığı basın danışmanımız Cengiz Akyıldız Hak’ka yürümüştür. Üzüntümüz çok büyük, acımız tarifsiz ve kelimelere sığmamaktadır.
Hükümetin ‘terör bitti, analar ağlamayacak, barış geldi’ propagandasını fırsat bilerek dağdan şehirlere inen, caddeleri ve sokakları mesken tutan teröristler toplumsal dokuya ve toplumsal huzura daha fazla zarar vermeden etkisizleştirilmelidir. Şu günlerde kendi derdine düşen Başbakan, dirliğimize ve birliğimize yönelik tertip ve suikastların de yegane hazırlayıcısı ve hızlandırıcısı olarak milli vicdanlarda mahkum olmuştur.
MHP Türkiye’nin düşürülmeye çalışıldığı uçurumun farkında ve şuurundadır. Efendilerinden ihale ve emir alan terör maşalarının niyetlerini de çok iyi görmekte ve anlamaktadır. Teessürümüz ne kadar fazla olsa da, kayıplarımız ne denli ciğerimizi dağlasa da, tahriklere aldanmayacak, kışkırtmalara kapılmayacağız.
Yer altı örgütlerinin, iktidar takviyeli suç ve cinayet çetelerinin önümüze taş koymasına izin vermeyecek, gerekirse her mihnet ve külfeti göğüsleyerek millet davamızı can pahasına savunacağız. Bu duygu ve düşüncelerle, aziz dava arkadaşım ‘Yusufiyeli Cengiz’imize Cenab-ı Allah’tan rahmet niyaz ediyorum. Saldırıdan yaralı kurtulan değerli dava arkadaşlarımıza da acil şifalar diliyorum. Merhum şehidimizin en başta ailesi olmak üzere, hepimizin başı sağ olsun. Ruhu şad, mekânı cennet olsun” (Volkan SINAYUÇ)
Son Güncelleme: 27.01.2014 23:23