İsmail Lek: “Sivil toplum kuruluşları tarafsızlıklarını korumalı”

Bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin iktidar borazanlığı yaptığını ve meslek örgütlerinin yegane görevinin üyelerine hizmet olduğunu söyleyen MHP İl Başkanı Lek, “Esnaf kan ağlarken, çiftçi tarlasını süremezken, bunları temsil eden örgütlerin yöneticileri sorunları unutup AKP ve adayının borazanlığını yapıyor. Siyaset yapmak istiyorlarsa buna ne esnafı nede çiftçiyi alet etmeye hakları yoktur” dedi.

Güncel 06.03.2014, 22:10 06.03.2014, 22:42
792
İsmail Lek: “Sivil toplum kuruluşları tarafsızlıklarını korumalı”
Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı İsmail Lek, bazı sivil toplum kuruluşları ve meslek örgütlerinin iktidar partisinin ve onun temsilcilerinin borazanlığını yaptığını belirterek, bu kuruluşları görevini kötüye kullanmakla suçladı.

Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi ve Çorum Ziraat Odası’nı apaçık AKP’nin Belediye Başkan Adayı Muzaffer Külcü’ye destek vermek ve iktidara şirin görünmeye çalışmakla suçlayan MHP İl Başkanı Lek, meslek örgütünün görevinin mensup olduğu grubun üyelerine hizmet olduğunu hatırlattı.

İsmail Lek’in konuyla ilgili açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Hali hazırda Belediye Başkanlığı görevini yürüten ve Belediye Başkanı Adayı olan Muzaffer Külcü nün sivil toplum kuruluşlarına yaptığı ziyaretlerde görülen o ki birkaç sivil toplum kuruluşunun temsilcisi kendilerine verilen görevleri yapmak bir kenara dursun, adeta siyasi iktidarın ve onun temsilcilerinin borazanı olmuş durumdadır.

AKP Belediye Başkan adayı Külcü, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi ve Ziraat Odası’na birtakım ziyaretlerde bulunmuşlardır. Bu ziyaretlerde gerek Ziraat Odası’nın gerekse Esnaf Kefalet Kooperatifi’nin üyelerinin temsilcisi niteliğinde olan insanlar halkın kendilerine herkese eşit mesafede olması ve kendi alanında bulunan insanlara sadece ama sadece hizmet vermesi için verdiği yetkiyi; kişisel ikbal ve hırsları uğruna esnafın sesini kısmayı kendisinde bir hak olarak görebilecek kadar hırsına yenik düşen bir Belediye Başkan adayının lehine o Belediye Başkanının iktidarının borazanı olarak kullanmaya devam etmektedir. Bu yetki gaspını tüm çiftçi ve esnafımız açık ve net bir şekilde görmektedir.

Bugün ülkemizde esnafımız kan ağlarken siftahsız dükkan kapatırken, çiftçimiz tarlasını sürmeye mazot parasını bulamazken bu kurumların temsilcilerinin bu sorunları unutup da bir Belediye Başkan adayının borazancılığını yapmasının sonucunu bu meslek örgütlerindeki üye insanların tepkisini çektiği de gayet açık ve net bir şekilde ortadadır.

Buradan bu sivil toplum kuruluşlarının tıpkı diğer odalar ve meslek örgütleri gibi tarafsız kalmalarını bir kez daha istiyor ve uyarıyoruz. Siyaset yapmak istiyorlarsa buna ne esnafı nede çiftçiyi alet etmeye hakları yoktur. Eğer ki gerçekten siyaset yapmak istiyorlarsa bir siyasi partiye girip oradan yana tercihlerini kullanmaları gerekmektedir. Mensuplarının hizmet için verdiği yetkiyi hırs ve ikbal uğruna başka amaçlarla kullanmamaları gerekmektedir.

Herhangi bir sivil toplum kuruluşu kendi meslek grubunun sorunları ile alakalanmayı bırakıp, herhangi bir siyasi partinin lehine sırf yıllardır oturduğu o koltuğu kaybetmemek için borazancılık yapmaya devam ederse bunun sonuçlarına katlanacağından; halkın o kişilere demokratik yollardan dersini vereceğinden hiç kimsenin şüphesi olmasın.”
(Volkan SINAYUÇ)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
12°
parçalı bulutlu
banner133
Namaz Vakti 02 Haziran 2020
İmsak 03:10
Güneş 05:04
Öğle 12:43
İkindi 16:41
Akşam 20:12
Yatsı 21:58
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@