25 Mart 2014 Salı 01:03
İsmail Lek: “Milletin oyunu çaldırmayız”

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı İsmail Lek, 30 Mart seçimlerine sayılı günler kala yazılı bir basın açıklaması yaparak seçim hileleri konusunda uyarıda bulundu.

Partilerin ve dürüst kamu görevlisi sandık başkanlarının sandıklara sahip çıkması gerektiğini ifade eden İsmail Lek, “Milletin oyunu, milletin iradesini sandıkta çaldırmayız” dedi.

AKP iktidarının çalma konusunda oldukça mahir olduğunu belirterek bu seçimlerin gerek ülkemiz gerekse ilimiz için çok önemli olduğunu anlatan Lek, “Bu sebeple sandık başlarında oyun oynamak milletin iradesi çalmak isteyenler olacaktır. Milletin parasını çalanları, ayetlerle dalga geçenler için oy çalmak seçimlerde hile yapmak çok sıradan bir iştir. Duyuyoruz ki yandaşlarına ya oyları okuyan olun ya da yazan olun talimatı verilmiştir. Çorum genelinde vatandaşlarımız 1807 sandıkta il merkezinde ise 546 sandıkta oy kullanılacak. Bu hile yapanlar her sandıkta kendi partilerine beş oy fazla yazsalar bu toplamda 9 bin oy yapar. Bu ciddi bir rakamdır.

İl merkezinde ise üç oy yazsalar bu durum bazı sandıklar için daha fazla olabilir. Bu da toplamda 2000 oy civarında olur ki. Bu seçimin kaderini belirler. Bu durumda milletimiz uyanık olmalı iktidarın görevlilerine göz açtırmamalı hile yapmalarına fırsat vermemelidir. Buradan bütün partimizin görevlilerine ve halkımıza bir çağrıda bulunuyorum. Bir oydur deyip geçmeyin. Oyunuzu takip edin. Oyunları bozun. Bu seçimin yolsuzlukları aklama, ayetle alayı hoş görme, bölücülüğe evet deme seçimi olmadığını gösterin. İktidara sandıkta bir şamar vurun. Buradan bir kere daha uyarıyoruz. MHP Teşkilatı bu oyunu bozacak dirayettedir. Kimse bu kirli oyuna alet olmamalıdır. Partimizin görevlileri gereken tavrı gösterecek oy hırsızlığına, Milli İrade hırsızlığına asla izin vermeyecektir” diye konuştu.(Volkan SINAYUÇ)

Son Güncelleme: 25.03.2014 01:06