İsmail Kalender yeniden aday oldu

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı İsmail Kalender, CHP Merkez İlçe Başkanlığı’na tekrar aday olduğunu düzenlediği toplantı ile açıkladı.

Güncel 08.01.2020, 15:58 08.01.2020, 20:05
1024
İsmail Kalender yeniden aday oldu

Şu ana kadar 9 ilçe kongresini tamamlayan CHP’de 26 Ocak’ta Merkez İlçe Kongresi için adaylar da ortaya çıkmaya başladı. Rıdvan Samsunlu ve Ulaş Tokgöz’ün ardından Merkez İlçe Başkanı İsmail Kalender de Merkez İlçe için aday olduğunu açıkladı.

CHP parti binasında kalabalık bir partili grubu eşliğinde gerçekleştirilen basın toplantısında bir konuşma yapan İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi, “Nisan ayında yapılacak olan iktidar kurultayı kapsamında 9 ilçemizde kongremizi tamamladık, 5 ilçemiz kaldı. En son 26 Ocak 2020’de merkez ilçe kongremizle ilçe kongrelerimizi tamamlayacağız ve Şubat ayında da ilk kongresini yaparak Nisan ayındaki kurultaya katkı sağlayacağız” dedi. Tüfekçi, Türkiye genelinde CHP olarak iktidar yürüyüşünü başlattıklarını belirterek, bu yürüyüşe Çorum’dan da katkı sunmak için şimdiden çalışmalara başladıklarını söyledi.

Tüfekçi’nin ardından bir konuşma yapan Merkez İlçe Başkanı İsmail Kalender, “Yaklaşık 18 yıldır, kadınları toplumdan dışlayan, kötü eğitim politikaları ile ve kötü işsizlik politikaları ile gençlerimizin geleceği ile oynayan, demokrasimize ve cumhuriyetimize saldıran, ekonomiden sağlığa her alanda sıkıntılı günler geçirmemize neden olan ve Türkiye'yi orta çağ karanlığına sürükleyen bir iktidar var.

Ve bu karanlığın en dibinde; geleceğinden endişe eden biz gençler ve tüm hakları kısıtlanmaya ve toplumdan dışlanmaya çalışılan kadınlar var. Bir çıkış yolu arıyoruz ve bu çıkış yolu da Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Hep birlikte mücadele edeceğiz ve bu karanlıktan hep birlikte çıkacağız. Ben de, Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir neferi olmaktan, bu mücadelenin bir parçası olmaktan her zaman gurur duydum” dedi.

Yaklaşık 2 sene bilişimden sorumlu merkez ilçe başkan yardımcısı ve 2 yıl da merkez ilçe başkanı olarak devam eden aktif siyasi hayatında partisinin verdiği her görevi yerine getirdiğini kaydeden Kalender, konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Siyasi hayatım boyunca hangi makamda olursak olalım en kutsal görevin parti üyeliği olduğunu asla unutmadan 2 Cumhurbaşkanlığı seçimi, 3 genel seçim, 2 yerel seçim, 2 referandum seçimi ve son olarak Türkiye genelinde demokrasi zaferi ile sonuçlandırdığımız 31 Mart ve 23 Haziran seçiminde aktif olarak çeşitli görevlerde yer aldım.

“PARTİM HER ZAMAN HAYATIMIN ODAK NOKTASI”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir neferi olarak yeri geldi partili genç kardeşlerimle partimizin bayraklarını astık; yeri geldi o bayrağı yorgan belleyip soğuk kış günlerinde genç kardeşlerimle partimiz için sokakta mücadele verdik. Yeri geldi bizlere ablalık yapan kadın kollarımızla birlikte 15 mahalleyi kapı kapı gezdik. Yeri geldi ilçe örgütümüzle birlikte mahalle ziyaretlerinde sıkmadık el bırakmadık. Örgütümüz tarafından bize verilen her görevi yerine getirmeye çalıştık. Bu parti çatısı altında aktif görev alırken 2 kızım oldu. Kıymetli partililerim demem o ki en güzel anlarımda ve en zorlu dönemlerimde partim her zaman hayatımın odak noktası oldu.”

“BU ZAMANA KADAR PARTİMİ, HEP BİR ADIM ÖNE GÖTÜRMEYE ÇALIŞTIM”

“Bu süreç içerisinde birlikte yol yürüdüğüm çarşıda, pazarda, meydanlarda, sokaklarda her türlü görevi yerine getirerek partimize emek veren gençlik kolları yöneticilerime ve partili genç kardeşlerime, birlikte Çorum’umuzu karış karış dolaştığım fedakâr kadın kollarımıza, yıllardır omuz omuza mücadele ettiğim ilçe yönetim kurulu üyelerimize, mecliste Çorum için mücadele eden belediye meclis ve il genel meclis üyelerimize, mahalle ve sokak temsilcilerimize ve partililerime, görevim boyunca şahsıma olan inançlarından ötürü sonsuz teşekkür ediyorum.

Biraz önce dediğim gibi 18 yıldır bu zihniyette olan iktidarın gölgesinde bir genç arkadaşınız olarak siyaset yapmaya, partime, şehrime ve ülkeme katkı sunmaya çalışıyorum. Bunu da elimden geldiği kadar layıkıyla yapmaya çalışıyorum.

Mükemmel değilim, eksiklerim var, hatalarım var, yanlışlarım var. Ama burada bu irade için atan bir yüreğim, güçlü bir iradem ve kararlılığım var. Bu zamana kadar partimi, hep bir adım öne götürmeye çalıştım. Bu konuda eksiklerim olduysa, hatalarım olduysa af ola. Ama bunu samimiyetle yapmaya çalıştığımın altını çizmek isterim.”

“HEDEFİMİZ, CHP’NİN İLKELERİNİ HAYATA GEÇİRMEK”

“CHP'nin ilkelerini ve evrensel değerlerini özümsemiş, benimsemiş bir partili olarak, Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde, felsefemiz olan temelden çatıya devrimcilik, laiklik, devletçilik, milliyetçilik, halkçılık ve cumhuriyetçilik altı oku ışığında, parti politikamızın belirlediği hedefler doğrultusunda verimli çalışmalar yaparak güzel Çorum’umuzun çağdaşlaşmasına hizmet etmek en büyük borcumuzdur. Tüm bu felsefeleri hayata geçirebilmek; hak, hukuk, adalet ve demokrasi kavramlarını iyi öğrenmek ve iyi uygulamakla ilişkilidir. Ben tüm bu kavramları özümsemiş bir vatandaş olarak borcumun bilincinde olmam sebebiyle bugün huzurunuzda bulunmaktayım.”

“HEM YERELDE HEM GENELDE CHP’Yİ İKTİDARA TAŞIMAK İÇİN VARIM”

“Hiç kimseyi ötekileştirmeden, birleştirici olmak, biz olmak için; hep beraber büyük bir uyumla ilçeyi yöneteceğime inandığım için; fark yaratmak için,

Çorum'daki tüm partililerimizle el ele, gönül gönüle çalışmak, merkez ilçemizde, ilimizde daha sonra tüm Türkiye’de iktidarı hep birlikte el birliğiyle sokaklarda halkla birlikte gerçekleştirmek için; daha fazla gencin ve kadının siyasette görev alması için,

Mustafa Kemal Atatürk’ün mirasçısı olarak onun mirasına sahip çıkmak, sosyal demokrasinin ilkelerini her alanda uygulamak, partimizin ideolojisini yaşatmak ve sahip çıkmak için; Cumhuriyet Halk Partisi’ni önümüzdeki hem yerel hem de genel seçimlerde iktidara taşımak için; Yarım kalan mahalle örgütlenmemizi tamamlamak için; örgütümüzün, partimizin, çalışma arkadaşlarımın ve ailemin, desteği ve güveni ile CHP Çorum Merkez İlçe Başkanlığına adayım.

Hepinize bana bu gururu yaşattığınız için çok teşekkür ederim.”

“BU YOLU İKTİDAR İNANCIYLA YÜRÜMEK İSTİYORUZ”

“Değerli partililerim biz genciz; bu ülkenin dünüyüz, yarınıyız ama en önemlisi bugünüyüz. Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi; ‘Korkak kan, daima mahlûktur. Cesaret gösteren ve tehlikeye atılan kazanır.’ Bizler bu yolculuğa hep birlikte yorulmamak için çıkıyoruz, sizleri de bu mücadeleye omuz vermeye davet ediyoruz. Hep birlikte bu yolu iktidar inancıyla yürümek istiyoruz.

Konuşacağız, anlatacağız, belki aramızda tartışacağız ama en doğrusunu aile olarak gördüğümüz örgütümüz içerisinde bulacağız. Kim ne derse desin bizim amacımız farklı; yolumuz belli. Biz bu partiyi yerelde ve genelde iktidar yapmak istiyoruz. Büyüklerimizin de bize olan desteği, güveni, inancı ile güzel işler yapacağımıza inanıyoruz.

Sözlerime son verirken belirtmek isterim ki bu partiye on yıla yakın emek vermiş 33 yaşında Cumhuriyet Halk Partisi Çorum Merkez İlçe Başkanlığına tekrar aday olan bir kardeşiniz olarak gençliğimin heyecanı ve iktidara olan inancımla kendimi, ailem bildiğim siz değerli partililerime emanet ediyor bu yolu birlikte yürüyeceğimize inanıyorum.” (Taner ŞİMŞEK)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
14°
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@