“İslam Birliği kurmalıyız”

Erbakan Vakfı Çorum Şubesi tarafından düzenlediği iftar yemeğine büyük bir katılım oldu.

“İslam Birliği kurmalıyız”

Erbakan Vakfı Çorum Şubesi tarafından düzenlediği iftar yemeğine büyük bir katılım oldu.

01 Temmuz 2014 Salı 22:29
“İslam Birliği kurmalıyız”
Erbakan Vakfı Çorum Şubesi tarafından düzenlediği iftar yemeğine büyük bir katılım oldu.

Merhum Başbakan Milli Görüş kurucusu Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın adının yaşatılması amacıyla kurulan Erbakan Vakfı, Çorum'da şube açtı. Açılış töreni sonrasında ise vakfın ilk etkinliği iftar yemeği oldu. Vakfın açılışın ardından Çevreyolu’ndaki Kültür Balo Salonu'nda iftar yemeği düzenlendi.

Etkinliğe; Erbakan Vakfı Genel Başkanı Dr. Muhammed Ali Fatih Erbakan, SP eski GİK Üyesi Yahya Coşkunsu, 21. Dönem Çankırı Milletvekili Hüseyin Karagöz, eski Çorum Milletvekilleri Adnan Türkoğlu, Zülfikar Gazi, AKP İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan, AKP Merkez İlçe Başkanı Mustafa Köse, Vakıf Mütevelli Heyet Üyesi Mehmet Altınöz, Çorum eski Belediye Başkanı Prof. Dr. Arif Ersoy, Belediye Başkan Yardımcıları, Zeki Gül, Alper Zahir, Turan Candan, Memur-Sen İl Temsilcisi ve Sağlık-Sen Şube Başkanı Ahmet Saatçi, Memur-Sen'e bağlı sendikaların şube başkanları, belediye birim amirleri, AKP İl ve Merkez İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, Saadet Partisi yöneticileri, İlim Yayma Cemiyeti Şube Başkanı Mehmet Karadağ, Ensar Vakfı Şube Başkanı Halil İbrahim Aşgın, MÜSİAD Şube Başkanı Rumi Bekiroğlu, Vakfın Çorum Temsilcisi Mehmet Aşıla, PTT Başmüdürü Şükrü Elmas, bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Resul Öğüş'ün Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda daha sonra Erbakan Vakfı İl Temsilcisi Mehmet Aşıla, Çorum eski Belediye Başkanı Prof. Dr. Arif Ersoy ile Erbakan Vakfı Genel Başkanı Dr. Muhammed Ali Fatih Erbakan birer konuşma yaptı.

Erbakan Vakfı İl Temsilcisi Aşıla, vakfın Avrupa ülkelerinde ve ülkemizde teşkilatlanmaya devam ettiğini, şubenin Çorum'da da açılmasıyla birlikte önemli bir eksikliğin giderildiğini söyledi. İslam coğrafyasında önemli sorunların yaşandığına dikkati çeken Aşıla, bu sorunların ancak Milli Görüş felsefesiyle aşılabileceğini, milli görüşün kaba kuvvet ve şirk yerine Hakkı üstün tuttuğunu bildirdi.

Çorum eski Belediye Başkanı Prof. Dr. Ersoy ise Erbakan Vakfı'nın siyasi bir kuruluş olmadığını, Milli Görüşü tanıtmak, geliştirmek ve gelecek kuşaklara aktarmak için kurulmuş, ilmi, sosyal bir hayır kuruluşu olduğunu söyledi. Dünyadaki sorunların, acıların sona ermesinin, ülkemizin beklenen hedefe ulaşmasının, insanlığın kurtuluşa ermesinin tek reçete ve ilacının adil düzen olduğunu dile getiren Ersoy, şimdi hayal gibi gelse de önümüzdeki yıllarda tüm partilerin adil düzen için çalışacağını vurguladı.

Türkiye'de egemen olan zihniyetin kuvvetliyi haklı kabul ettiği için birtakım sorunlar, acılar yaşandığını dile getiren Ersoy, sıkıntıların buradan kaynaklandığını, sorunların çözümünün, insanlığın kurtuluşunun adil düzeni hakim kılmakla mümkün olacağını söyledi.

Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın oğlu, Erbakan Vakfı Genel Başkanı Dr. Muhammed Ali Fatih Erbakan ise ülkemizde siyonizmin açtığı yaraların pansumanını sararak bir yere varamayacağını belirterek, “Türkiye olarak dua etmekten, sözlü olarak kınamaktan, Mısır'ın Türkiye Büyükelçisini geri göndermekten başka bir şey yapamıyoruz” diye konuştu.

Çorumlular’ın Ramazan ayını da tebrik ederek İslam coğrafyasında kanayan yaralara değinen Erbakan, babasının attığı her adımda peygamberlerin yolundan gittiğini, vefat ettikten sonra milletin kalbinde ve gönlünde ne kadar müstesna bir yere sahip olduğunun ortaya çıktığını ve bu vakfın Erbakan zihniyetini yaşatmak, projelerini geliştirmek ve gelecek kuşaklara taşımak için kurulduğunu dile getirdi.

Fatih Erbakan, Müslümanların içinde bulundukları sorunlardan ancak İslam Birliği’ni kurarak kurtulabileceğini de sözlerine ekledi.
(Volkan SINAYUÇ)
Son Güncelleme: 01.07.2014 22:32