12 Şubat 2014 Çarşamba 22:55
İskilip’te Halaçoğlu’na sevgi seli
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Milletvekili Yusuf Halaçoğlu ile MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin Başdanışmanı, MHP MYK Üyesi hemşehrimiz Mustafa Hidayet Vahapoğlu dün ilimiz İskilip İlçesi’ne çıkarma yaptı.

Halaçoğlu ile Vahapoğlu ilimiz Osmancık İlçesi’nde dün akşam saat 19.00’da düzenlenen halkla buluşma toplantısı öncesinde İskilip’i ziyaret etti.

İskilip’te MHP’nin seçim startını vermesi amacıyla organize edilen toplantıya katılan Halaçoğlu ve Vahapoğlu’nu ilçede MHP İl Başkanı İsmail Lek, Merkez İlçe Başkanı Zeki Aşkın, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Çorum İl Başkanı Mesut Çelik, MHP İskilip Belediye Başkan adayı Fikri Kısar, MHP İskilip İlçe Başkanı Mustafa Tatar, İskilip Ülkü Ocağı Başkanı Atıf Boncuk ile çok sayıda partili karşıladı.

Vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılanan ve bundan büyük bir memnuniyet duyan Yusuf Halaçoğlu, ilçede ilk olarak esnaf ziyaretinde bulundu. İlçede esnafları tek tek ziyaret ederek hem hal hatır soran hem de sorunlarını dinleyen Halaçoğlu ve Vahapoğlu, ülke gündemine ilişkin sorulan soruları da yanıtlamayı ihmal etmedi.Esnaf ziyaretinin ardından Fikri Kısar ile birlikte MHP Seçim Bürosu’nun açılışını gerçekleştiren Halaçoğlu ile Vahapoğlu burada toplanan vatandaşlara hitap etti.

Türkiye’de önemli gelişmelerin yaşandığını belirterek 16 Aralık’a kadar kimsenin kimseyi paralel devlet diye suçlamadığı bir sürecin bulunduğunu anlatan Halaçoğlu, 17 Aralık’tan sonra herşeyin birbirine karıştığını, aradan geçen sürede binlerce kamu görevlisinin yerlerinin değiştirildiğini, yolsuzlukların üzerine güzel bir kılıf bulunduğunu, HSYK’nın kanun değişikliği ile Adalet Bakanlığı kontrolüne geçirildiğini, 11 yıllık iktidar döneminde asıl Güneydoğu’da bir paralel yapı oluşturulduğunu, eli kanlı katil Öcalan’ın bile Başbakan ile AKP iktidarını desteklemeye başladığını anlattı.

Yeniden yargılanmalara karşı çıktıklarını belirterek bunun Öcalan’a kadar uzanan bir yol açabileceğini de vurgulayan MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Halaçoğlu, ülkenin zor günlerden kurtulması için MHP iktidarına ihtiyacı olduğunu, tüm vatandaşlardan MHP’ye destek olmasını beklediklerini sözlerine ekledi.

Burada adının “Mustafa Kemal” olduğunu öğrendiği bir çocukla da yakından ilgilenen Halaçoğlu, ilçede 40 yılını dolduran partililere şükran belgesi verdi.
(Volkan SINAYUÇ)

Son Güncelleme: 12.02.2014 22:57