07 Şubat 2014 Cuma 23:34
İskilip’te ceviz yetiştiriciliği kursu
Yukarıörenseki köyünde ceviz yetiştiriciliği kursu açıldı. 52 çiftçinin iştirak edeceği kursta ceviz yetiştiriciliği ile ilgili, budama, aşılama, zirai mücadele, toprak işlemesi gibi konularda bilgiler verilecek ve kurs sonunda başarılı olan kursiyerlere Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından belge verilecek.

Kursun açılışında söz alan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İlçe Müdürü Ali Sülük, ilçede ve özellikle Yukarıörenseki Köyü gibi arazisi az olan köylerde birim alandan elde edilecek gelirin artırılması gerektiğini, bunun için de ceviz ve diğer meyveler ile bağcılığın geliştirilmesinin oldukça önemli olduğunu, çiftçilerden gelen talepler doğrultusunda böyle kursları ve eğitimleri vermeye devam edeceklerini belirtti.

Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Mehmet Fidan da çiftçilerden gelen kurs taleplerinden son derece memnuniyet duyduklarını, diğer köylerden gelecek kurs taleplerini de değerlendireceklerini belirterek, kursun açılmasındaki katkılarından dolayı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'ne ve köy muhtarlığına teşekkür ettiğini belirtti. 5 hafta sürecek olan kurs, 8 Mart’ta sona erecek.
(Volkan SINAYUÇ)
Son Güncelleme: 07.02.2014 23:45