İskilip ve Obruk’ta çekim yaptılar

Türkiye Büyük Millet Meclisi Fotoğrafçılık Kulübü sanatçıları, İskilip’i görüntüledi.

İskilip ve Obruk’ta çekim yaptılar

Türkiye Büyük Millet Meclisi Fotoğrafçılık Kulübü sanatçıları, İskilip’i görüntüledi.

11 Mayıs 2014 Pazar 21:35
İskilip ve Obruk’ta çekim yaptılar

Türkiye Büyük Millet Meclisi Fotoğrafçılık Kulübü sanatçıları, İskilip’i görüntüledi. Cumartesi günü kulüp lideri Fikret Dadaş ile birlikte sabah erken saatlerde İskilip’e gelen fotoğraf sanatçıları Serpil Yıldırım, Ali Gümüş, Fahriye Gökşen, Nursen Hat, Eylem Sakcı, Nurdan Par Aslan, Necla Erdoğan, Evren Tural, Zühdü Bilgin, Sare Üçoz, Yusuf Arslan, Aliye Tosun, Hilmi Ayhan şehir merkezinde başlattıkları çalışmalarını akşam Obruk Barajı’nda gün batımını çekerek tamamladılar.

Fotoğraf sanatçıları şehir merkezinde Kral Mezarlarını, Demirciler ve Kalaycılar Arastası’nı, restorasyonu yapılan Ayakkabıcılar Arastası’nı, Semerciler, Sepetçiler, Salliler başı çarşılarını, Temenna Mahallesi’nde bulunan konakları, çeşitli mahallelerde İskilip’in tarihi ev ve kapılarını görüntülediler.TBMM Fotoğraf Kulübü fotoğraf sanatçıları çalışmalarının ikinci kısmında İskilip’e bağlı Elmalı ve Aluç köylerinde devam ettiler. Elmalı köyünde evlerde bulunan sepet atölyelerinde sepet yapımı, Aluç köyünde doğa ve insan manzaraları çekimleri yaparak sürdürdüler.

Akşam saatlerinde gün batımını çekmek için Obruk Barajı çevresine giden 15 kişilik fotoğraf sanatçısı burada akşam saatlerine kadar çalıştılar. Günbatımı çekiminden sonra İskilip’ten ayrılan ekip, kendilerine bu imkanı sağlayan İskilip Belediye Başkanı Recep Çatma’ya teşekkür ettiler. Sanatçılar çektikleri fotoğrafları ileriki aylarda İskilip’te sergileyeceklerini belirttiler.(ÇORUM HABER)

Son Güncelleme: 11.05.2014 21:21