“İşitme kaybı kader değil”

Odyometrist İlknur Oktay, Türkiye’de her 10 kişiden birinin işitme problemi yaşadığına dikkat çekerek, “İşitme kaybı zaman içerisinde ilerler. Sorun ne kadar erken tespit edilir ve işitme cihazı kullanılırsa bu sorun en aza indirilir. İşitme kaybı, kaderiniz olmasın.” dedi.

Güncel 19.09.2018, 00:44
818
“İşitme kaybı kader değil”

Odyometrist İlknur Oktay, duyma kaybının zaman içerisinde ilerleyeceğine dikkat çekerek, sorunun önceden tespiti ve işitme cihazı kullanılmaya başlanmasıyla bu kaybın nüne geçileceğini ve kişinin yaşam kalitesinin artacağını söyledi.

Ülkemizde her 10 kişiden birinin işitme sorunu yaşadığını hatırlatan İlknur Oktay, “Özellikle televizyon ve radyonun sesini normalden yüksek açıyorsanız, sesleri duymak ve ayırt etmekte zorlanıyorsanız, diğer insanların konuşmalarını anlamakta güçlük çekiyor, kelimeleri yanlış anlıyor ve sürekli tekrarlatıyorsanız, telefonda iletişim kurmakta zorluk yaşıyorsanız işitme kaybınız var demektir. Bu sorunla karşılaşanların sağlıklı bir iletişim kurabilmeleri için işitme cihazı kullanmaları isabetli olacaktır.” diye konuştu.

Günümüzde artık konforlu, küçük boyutlu, ekonomik ve cep telefonundan programlanabilen son teknoloji işitme cihazları bulunduğunu belirten Oktay, “İlkduyum İşitme Cihazları Satış ve Uygulama Merkezi olarak işitme kaybı yaşayan hastalarımıza yardımcı olabilmek için Alman teknolojisi ve yüzde 100 dijital işitme cihazlarımızı ücretsiz deneme imkânı sunuyoruz.” dedi.

İlkduyum İşitme Cihazları Satış ve Uygulama Merkezi’nde ayrıca işitme cihazı pilleri, kalıp montaj, işitme cihazı bakım seti ve aksesuar satışları ve satış sonrası servis hizmetlerimizle Çorum halkına yardımcı olduklarını kaydeden Odyometrist İlknur Oktay, profesyonel kadrolarında ayrıca işaret dili tercümanlarının da bulunduğunu ifade etti.

İşitme cihazı satış ve uygulamasının son derece ciddi bir iş olduğunun altını çizen İlknur Oktay, bu hizmetin; üniversitelerin “Odyometri” programını bitiren, bir KBB uzmanının gözetiminde işitme ölçümü yapan ve kulak hastalıklarının tanısı için ayırıcı testler uygulayan profesyonel odyometristlerden alınması gerektiğini sözlerine ekledi.

(Recep SERBES)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
24°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 28 Eylül 2020
İmsak 05:03
Güneş 06:27
Öğle 12:36
İkindi 15:56
Akşam 18:35
Yatsı 19:54

Gelişmelerden Haberdar Olun

@