İşadamları “Üretmeyle devam” dedi

Tüm Sanayici İşadamları Derneği’nin (TÜMSİAD) 10. Genel İstişare Kurulu (GİK) toplantısı Alanya Adenya Otel’de gerçekleştirildi.

Güncel 11.04.2019, 21:00
406
İşadamları “Üretmeyle devam” dedi

Tüm şubelerden katılımın olduğu toplantıya Çorum’dan da yönetim kurulu üyeleri katıldı. Toplantıda konuşan TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan, 2019 yılı için yapılacak faaliyetleri planladıklarını, faaliyetlerin özünü ‘Büyük Türkiye İçin Üretmeye Devam’ mottosu ile ifade ettiklerini vurguladı. Ülkenin önünde seçim olmadan geçecek 4.5 yıl bulunduğunu belirten Doğan, bu sürenin kısa ama çok önemli bir süre olduğunu, bu süreçte iş dünyasının ama özellikle TÜMSİAD üyelerinin yerli ve milli üretimi kendine görev edinmesi gerektiğini anlattı.

Doğan, ‘’Ülkemiz, komşularımız ve bölgemizde dünya siyasetini de yakından ilgilendiren gelişmeler yaşanıyor. Bir yanda sıkışan dünya siyaseti, daralan küresel piyasalar, ticaret savaşları, diğer yanda ülkemiz üzerinde oynanan spekülatif finansal oyunlar… Tüm bu gelişmeler ticaretimize de yansıdı ve yansımaya devam ediyor. Tüm bu olaylardan dolayı, TÜMSİAD olarak 2019 yılı mottomuzu ‘Büyük Türkiye İçin Üretmeye Devam’ olarak belirledik. Çünkü katma değerli ürünleri yerli ve milli üretmek, daha çok üretmek ve ürettiğini ihraç etmemiz gerekiyor’’ dedi.

‘’Sivil Toplum Kuruluşlarına Büyük Görevler Düşüyor’’

Ekonomik anlamda oluşturulacak politikalarda STK’lara büyük görevler düştüğünün altını çizen Doğan sözlerini şöyle sürdürdü: ‘’İlkini İzmir’de gerçekleştirdiğimiz kamu, sanayi ve üniversite ortak programları ile 20 ilimizde ‘Türkiye Ekonomisinin Öncelikleri’ konusunu masaya yatırmaya ve ortaya çıkan çözüm önerilerini ilgili kurumlarla paylaşmaya devam edeceğiz. Sektör buluşmaları ile sektörleri dinamize etmeyi ve ortaya çıkan problemlere çözüm önerileri üretmeyi planlıyoruz. Çünkü ekibime güveniyorum. Bir gün en büyük üretim tezgâhları bu ülkede kurulacak ise bunda bu ekibin payı olacağına ve Türkiye’yi inşa edecek tuğlaları bu ekibin taşıyacağına inanıyorum.’’

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
19°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 19 Eylül 2020
İmsak 04:52
Güneş 06:17
Öğle 12:39
İkindi 16:07
Akşam 18:52
Yatsı 20:12

Gelişmelerden Haberdar Olun

@