İş kazasında yaralandılar

Çorum merkez ve ilçelerinde meydana gelen kazalarda çok sayıda işçi yaralandı.

İş kazasında yaralandılar

Çorum merkez ve ilçelerinde meydana gelen kazalarda çok sayıda işçi yaralandı.

20 Mart 2019 Çarşamba 20:59
İş kazasında yaralandılar

İskilip Kaleboğazı Mahallesi’nde M.K isimli işçi işyerinde geçirdiği kaza sonucu hastaneye kaldırıldı. Hayati tehlikesi bulunan işçini Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildiği belirtildi. Çepni Mahallesi’nde C.K isimli işçi de depo önüne yanaşmış olan kamyonun arka kapağını açtığı sırada kamyonda bulunan iadelerin bulunduğu tahta palette bulunan malzemelerin eline düşmesi sonucu yaralandı.

Çorum Organize Sanayi Bölgesi’nde bir işyerinde çalışan S.A (34) metal sacı eritmek için eline aldığı esnada metal sacın sol el orta parmağını kesmesi sonucu yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde temizlik görevlisi olarak çalışan 29 haftalık gebe Ö.Ç.G isimli kadın da yerlerin kaygan olmasından dolayı ayağının kayması sonucu düşerek yaralandı.

Organize Sanayi Bölgesi’ndeki diğer kazalarda da S.K (28) isimli genç kamyon kasasından buğday indirdiği esnada ayağının kayarak kafasını kamyon kasasına vurması sonucu; Ş.D (27) demir profillerinin devrilerek üzerine düşmesi sonucu ve Y.P (41) isimli işçi ise spiral makinası ile çalıştığı esnada makinadan sıçrayan parçanın gözüne gelmesi sonucu hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı.

Çorum’un Dodurga İlçesi’ne bağlı Alpagut Köyü’ndeki maden ocağında ise iki kaza yaşandı. H.K (44) isimli işçi yer altında kömür taşıdığı esnada kayarak düşmesi sonucu sağ kolundan hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanırken; T.T (43) isimli işçi de bakım atölyesinde hidrolik kiriş bakımı yaptığı esnada sol orta parmağını iki hidrolik demir arasına sıkıştırması sonucu hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı. İki işçi de Dodurga Devlet Hastanesi’ndeki tedavilerinin ardından taburcu edildi.

(Haber Merkezi)