İş kazasında yaralandılar

Çorum merkez ve ilçelerinde yaşanan iş kazalarında çok sayıda kişi yaralandı.

Güncel 13.03.2019, 21:26
312
İş kazasında yaralandılar

Alınan bilgiye göre Çorum Organize Sanayi Bölgesi 4 iş kazası meydana geldi. Buna göre ilk kazada M.K (35) isimli işçi kaynak makinasına bağlı oksijen ve gaz hortumunun yerinden çıkması ile yerinden çıkan hortumun püskürttüğü gazın alev alması sonucu yüz ve sağ ayağında birinci dereceden yanarak yaralandı. Yaralı işçi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan tedavisine müteakip taburcu edildi.

İkinci kazada ise M.C (40) isimli işçi çelik kesim bölümünde çalıştığı esnada dikkatsizliği ve tedbirsizliği sonucu çelik kesim makinasının parmağına çarpması sonucu yaralanarak Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki tedavisine müteakip taburcu oldu. OSB’deki diğer bir işyerinde çalışan B.N.A (21) isimli genç ise makinaya sağ elini sıkıştırması neticesinde yaralanarak hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edildi. OSB’deki diğer kazada ise H.Ş (25) isimli işçi araç altında kaynak yaptığı esnada çelik saca kafasını vurması sonucu yaralanarak hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edildi.

Bayat’ın İshaklı Köyü’nde A.A (40) yönetimin kendisine ait evin bahçesinde ilaç makinesini traktöre takmak istediği sırada makinenin devrilmesi sonucu altında kalarak yaralandı. Yaralı kişi Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Sungurlu Karaçay Köyü’nde bir tarlada çalışan K.B (74) isimli yaşlı adam traktörden inerek yerde çalıştığı sırada aracın hareket ettiğini görerek durdurmaya çalışınca altında kaldı. Sungurlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılan yaşlı adamın tedavisine devam edildiği öğrenildi.

Merkeze bağlı Dutçakalı Köyü’nden İ.B (65) kendisine ait bahçede kiraz ağacında çalışırken, kestiği kiraz ağacının dallarının ayağına düşmesi sonucu yaralandı. Yaralı kişi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı. İş kazalarıyla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcıları’nın talimatı ile soruşturma başlatıldı.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı bulutlu
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@