İş kazasında yaralandılar

Çorum merkezde çok sayıda kişi iş kazası sonucu yaralandı.

İş kazasında yaralandılar

Çorum merkezde çok sayıda kişi iş kazası sonucu yaralandı.

28 Ocak 2019 Pazartesi 21:57
İş kazasında yaralandılar

Alınan bilgiye göre Çorum Organize Sanayi Bölgesi’nde bir işyerinde çalışan G.G (32) ve S.S (32) çalıştıkları makinanın filtresini temizledikleri esnada makinanın içerisinde sıkışmış olan solisyonun (asitli su) patlaması neticesinde gözlerinden hayati tehlike olmayacak şekilde yaralandılar. Yaralı işçiler olay yerine gelen 112 sağlık ekipleri tarafından Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Yaralılardan G. G. yapılan tedavisini müteakip taburcu edilirken, diğer yaralı ise ileri tetkik ve tedavi için Ankara Ulucanlar Göz Hastanesi’ne sevk edildi.

Organize Sanayi Bölgesi’ndeki başta bir işyerinde çalışan S.G isimli kişi de dikkatsizlik neticesinde sol elinin üzerine demir parçası düşmesi sonucu Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı. İşçinin iki parmağında kırık olduğu tespit edildi. Organize Sanayi Bölgesi’ndeki diğger bir kazada G.Y (19) isimli genç kız asılı makasın ayağına batması sonucu yaralanarak hastanede tedavi altına alındı. Aynı bölgedeki diğer kazada Y.T (19) isimli genç de palet yardımı ile malzeme taşıdığı esnada malzemelerin ayağına düşmesi sonucu yaralandı. Başka bir işletmede ise A.Y (40) isimli kişi ürün taşıma aracının arasına elini sıkıştırarak yaralandı.

Gülabibey Mahallesi’nde Ç.D isimli işçi tıbbi atık topladığı sırada serum iğnesinin diz kapağını çizmesi sonucu yaralanırken, Dodurga Alpagut Köyü’nde bir işletmede çalışan M.K (36) yeraltında Konver makinası ile çalıştığı esnada makinaya oluk eklerken makinanın zincirinin kopması sonucu, zincirin şahsın sol baş parmağına çarpması neticesinde hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanarak Dodurga Devlet Hastanesi’ndeki tedavisinin ardından taburcu edildi.

(Haber Merkezi)